Giyimde öncü marka Collezione, konkordato istedi

Ekonomi

Kelime anlamı İtalyanca da ‘koleksiyon’ anlamına gelen Collezione firması son günlerde ekonomi açısından zor günler geçiriyor.

İstanbul Bakırköy de 1987 yılında Ekrem Akyiğit tarafından kurulan Collezione firması yurt içinde ve yurt dışında 120 mağazasıyla faaliyet gösteriyor. Mağazanın müşteri portföyü erkek, kadın ve çocuklara hitap ederken çoğunlukla gençlere özgü ürünler oluşturuyor. Ülkemiz ve dünya ülkelerindeki yaşanan ekonomik sıkıntılar İstanbul merkezli mağazalar zincirini de etkiledi.

Ülkemizin tanınmış şirketleri arasında yer alan Collezione firmasının kurucusu Ekrem Akyiğit, 1956 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. 1961 yılında geldiği İstanbul’da küçük yaşta babasını kaybedince babasından kalma çay ocağını işletmeye başladı. Bu arada tekstil alanına merakı dolayısıyla 1967 yılında girişimde bulunarak Bakırköy’de ilk mağazasını açarak marka olma yolunun başlangıcını yapmış oldu. Türkiye ve dünyada 120 mağazası bulunan Collezione firması şimdilerde zor günlerden geçiyor.

Türkiye’nin öncü giyim firmalarından olan Collezione, yaşadığı sıkıntılı süreçten dolayı konkordato istemek zorunda kaldı. Akyiğit Mağazacılık Anonim Şirketi tarafından Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesine başvuru yapılarak konkordato istediğini bildirdi.

Akyiğit Mağazacılık Anonim Şirketi’nin başvurusunu değerlendiren Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi şirkete yönelik 3 aylığına geçici mühlet kararı verdi. Mahkeme SMM Haluk Uslu, Burak Huysal ile Ali Fatih Uysal’ı geçici komiser heyeti olarak atadı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , ,

You May Also Like

Kart borcunun ana parasını ödeyenden faiz alınmayacak
Silivri hükümlüleri, poşete alternatif file torba üretiyor

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular