Girişimciler yatırım almak için neler yapmalıdır?

Girişimcilik, insanlık yararına her hangi bir alanda üretim yapmak için düşündüğü fikir veya görüşü harekete geçirerek tüm şartları sağladıktan sonra ürün elde etme işi diye adlandırılabilir.

Yatırım almak isteyen girişimci, yatırımcıya gitmeden önce ürünü ile ilgili bazı safhaları tamamlamış olması gerekir. Bu safhalar;

• Öncelikle girişimci yapmak istediği işi tam anlamıyla kafasında oluşturmuş olması, net bir şekilde ne yapacağına
karar vermiş olması gerekir.

• Karar aşaması sonrası yapmak istediğini somut hale getirmiş olması, elde ettiği ürünü arkadaş çevresine, ailesine ve özellikle de ürünün kullanıldığı sektördeki işletmelere kullandırarak ürünü kabul ettirmiş olması gerekmektedir.

• Elde ettiği ürünün kullanılmak amacıyla bir kişi veya iş yerine satılmış olması ve sonrasında alıcılar tarafından talep görmeye başlaması gerekir.

• Girişimci ürününü ülke genelinde yapılan yarışmalara katılarak, fuarlar veya etkinliklerde sergileyerek yatırımcının görmesini sağlayabilir.

• Ürünü teşhir etmek için sosyal medya ve internette tanıtım videoları, ürün hikayesi ve reklamı ile yatırımcıların dikkatini çekmesi sağlanabilir.

• Ürünün kullanıldığı sektörün yapmış olduğu toplantılara katılarak sektör temsilcileri, iş adamları ve yatırımcılar ile temas kurulabilir.

Ne zaman bir yatırımcıya gidilmelidir?

Kafasındaki fikirleri somut bir şekilde ürüne dönüştürüp, ürünle ilgili istek, talep gelmeye başladığını gören girişimci vakit geçirmeden iyi bir yatırımcıya giderek ürününü tanıtabilir. Yapmış olduğu ürünü yatırımcı sayesinde geliştirerek ülke geneline hatta yurt dışına pazarlama imkanı bulabilir.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.