Girişimciler yatırım almak için neler yapmalıdır?

Girişimcilik

Girişimcilik, insanlık yararına her hangi bir alanda üretim yapmak için düşündüğü fikir veya görüşü harekete geçirerek tüm şartları sağladıktan sonra ürün elde etme işi diye adlandırılabilir.

Yatırım almak isteyen girişimci, yatırımcıya gitmeden önce ürünü ile ilgili bazı safhaları tamamlamış olması gerekir. Bu safhalar;

• Öncelikle girişimci yapmak istediği işi tam anlamıyla kafasında oluşturmuş olması, net bir şekilde ne yapacağına
karar vermiş olması gerekir.

• Karar aşaması sonrası yapmak istediğini somut hale getirmiş olması, elde ettiği ürünü arkadaş çevresine, ailesine ve özellikle de ürünün kullanıldığı sektördeki işletmelere kullandırarak ürünü kabul ettirmiş olması gerekmektedir.

• Elde ettiği ürünün kullanılmak amacıyla bir kişi veya iş yerine satılmış olması ve sonrasında alıcılar tarafından talep görmeye başlaması gerekir.

• Girişimci ürününü ülke genelinde yapılan yarışmalara katılarak, fuarlar veya etkinliklerde sergileyerek yatırımcının görmesini sağlayabilir.

• Ürünü teşhir etmek için sosyal medya ve internette tanıtım videoları, ürün hikayesi ve reklamı ile yatırımcıların dikkatini çekmesi sağlanabilir.

• Ürünün kullanıldığı sektörün yapmış olduğu toplantılara katılarak sektör temsilcileri, iş adamları ve yatırımcılar ile temas kurulabilir.

Ne zaman bir yatırımcıya gidilmelidir?

Kafasındaki fikirleri somut bir şekilde ürüne dönüştürüp, ürünle ilgili istek, talep gelmeye başladığını gören girişimci vakit geçirmeden iyi bir yatırımcıya giderek ürününü tanıtabilir. Yapmış olduğu ürünü yatırımcı sayesinde geliştirerek ülke geneline hatta yurt dışına pazarlama imkanı bulabilir.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , , ,

You May Also Like

‘Yönetim Zirvesi’ iş dünyasının öncülerini buluşturuyor
KOBİ’ler 50 milyon avroluk teşvikle rahatlayacak

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular