Girişimci Transition-One, dizel aracı elektrikliye dönüştürdü

Transition-One, dizel aracı elektrikliye dönüştürdü

Otomobil sektörü teknolojinin gelişmesiyle birlikte yakıt tüketim sorunu çözmek için yakıt dönüşümü çalışmalarını artmaya başladı. Konuyla ilgili çalışma yapan Transition-One girişim ekibi dizel motoru elektrikliye çevirmeyi başardı.

Dünyada benzin, dizel ve lpg’li araçların çevreye verdiği zarar herkes tarafından bilinmektedir. Kirliliği azaltmak için birçok ülke yenilenebilir enerjili yakıt çalışmalarını artırırken çoğu ülke ve girişim konuyla ilgili sonuçlar almaya başladı.

Dönüşüm bedeli 8 bin 500 Euro

Yapılan iyileştirme teknolojisi ile eski dizel araçları elektrikli hale getirmek için 8 bin 500 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Transition-One girişim ekibi eski dizel motoruna elektrik motoru, batarya ve bunlarla bağlantılı olan gösterge yerleştirerek işlemi sonlandırmış oluyor.

Elektrikli araç alamayanlara alternatif çözüm

Elektrikli araç satın alamayan kişilere alternatif çözüm sunan Transition-One kurucusu Aymeric Libeau “Yeni bir elektrikli arabaya 20 bin Euro veremeyecek durumdaki insanlara ulaşmayı hedefliyorum. Özellikle Avrupa da satışı çok olan modelleri elektrikli araca dönüştürüyoruz.” diye konuştu.

İlk dönüştürülen araç Twingo

Yıl sonuna kadar Avrupalı ve Fransız yetkililerden onay almayı düşünen Libeau, dönüştürdükleri 2009 model Renault Twingo’yu herkese gösteriyor. Dönüştürme işi 1 günden az sürerken araç 180 km menzile gidiyor. İnsanların ilgisini ölçmek için Eylül ayında ön sipariş almayı düşünüyor. Avrupa’nın birçok şehrinde eski dizel araçlar yasaklandığı için otomobil şirketleri kısa sürede elektrikli araç üretmeye çalışıyor. Avrupa’daki katı karbon salınımı düzenlemesi yüzünden gelecek 10 yılda fosil yakıtlı araç kullanımı azaltılacağı için girişimin insanlar tarafından rağbet görmesi hedefleniyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.