GEKA, KOBİ’lere 30 Milyon lira hibe desteği verecek

GEKA, KOBİ'lere destek verecek

Aydın, Denizli ve Muğla illerinin kalkınmasına destek olmak amacıyla GEKA toplamda 30 milyon lira bütçeli hibe destek programını uygulamaya koyuyor.

18 Şubat 2019 tarihinde ilana çıkarttığı Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programı çerçevesinde KOBİ niteliğindeki iş yerlerine Güney Ege Kalkınma Ajansı 30 milyon lira hibe desteği vermeyi planlıyor. Proje başvuruları 6 Mayıs 2019 tarihine kadar sürecek.

Teklif çağrısı 18 Şubatta yapıldı

GEKA, yapmış olduğu teklif çağrısının bölgedeki KOBİ niteliğindeki iş yerlerin yönelik ana konusunu Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programları şeklinde belirledi. 30 milyon bütçe desteğini başvurusu uygun görülen KOBİ’lere verilmesiyle Ege Bölgesi ve özellikle güney kesimlerinde katma değerli ve yüksek teknolojili üretimin artırılması, firmaların rekabet gücünün ve temiz üretimin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje başı 750 bin lira hibe verilecek

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı çerçevesinde; Güney Ege ve çevresinde kar amaçlı firmalar için 25 milyon lira bütçe sağlanacak. Güney Ege’de katma değeri yüksek ve sanayi üretiminde yenilikçiliği artırmayı, firmalarının rekabet gücünün artmasını planlayan KOBİ’ler başvurabilecek. Projelerinde tasarım, markalaşma, yüksek katma değer ve sanayi üretiminde yenilik yapan KOBİ, GEKA’dan 750 bin lira destek almaya hak kazanacak.

Temiz üretim yapana 5 milyon lira destek

Yapılan projelerde yüksek katma değer ile temiz üretime öncelik verildiği gibi bölgede temiz üretimin yayılması adına kar amaçlı iş yerlerinin çevresel faktörler dikkate alınarak yaptıkları üretimi temiz şekilde yapan projelere ise 5 milyon lira destek sağlanacak.

Programda atıkların kaynağında azaltılması, suyun etkin kullanımı ve atıklardan yüksek katma değerli ürün ve/veya enerji üretimi programın öncelikleri olacaktır. GEKA, programla ilgili olan projelere 500 bin lira aktaracağını ve projelerin en geç 6 Mayıs 2019’da teslim edilmesi gerektiğini duyurdu.

2019 yılında verilecek Mali Destek Programları ile ilgili geniş bilgiyi www.geka.gov.tr adresinden öğrenileceği gibi Güney Ege illerindeki destek ofislerinden alınabilir. Başvuru yapanların 6 Mayıs 2019, saat 18.00’a kadar ajansın web sayfasındaki https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr adresinden başvurularını sonlandırmaları gerekmektedir.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.