Firmanızın Kârlılığını Arttırmak İçin Uygulayabileceğiniz En Kolay 10 Ticaret Hamlesi

Şirketinizin ayakta kalabilmesi ya da daha güçlü bir hale gelebilmesi için kârlılığınızı artırmak durumundasınız. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? İşte biz bugün bu soruya cevap bulup kârlılığınızı artırabilmeniz için birtakım tavsiyelerde bulunacağız.

1) Ekibinizin Performansını Artırın

Ekibinize sağlayacağınız eğitimler ya da performans artırıcı çalışmalar ile birlikte ekibinizin performansını maksimum seviyeye çıkarmanız gerekiyor. Ekibinizin performansını artırması şirketiniz için mühim bir konu. Unutmayın çalışanlarınızın verimli ve daha çok çalışması her zaman için şirketinizin daha çok para kazanması demektir.

2) Satış Çalışmalarınızı Artırın

Satış çalışmalarıyla karlılığı artırmanın 2 farklı yolu bulunuyor. Bu yollar şu şekilde; Sizden ciddi manada alışveriş yapan mevcut müşterilerinize daha fazla satış yapmak ya da ürünlerinizi satacak benzer müşteriler bulmak. En iyi müşterilerinizin kim olduklarını, sizden ne aldıklarını, sizden aldıkları ürünleri ne zaman aldıklarını, bu gibi soruların cevapları hakkkında muhakkak bilgi sahibi olmalısınız.

Bu hataları yapmazsanız siz de yemek kartı ile 9.000 tl ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

sanal-pos-nedir?

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…


Buraya tıkla

3) E-Ticarete Başlayın

Fiziksel olarak sattığınız ürünleri online’a taşımanız size ciddi manada kâr sağlar. Online’da bulunan kitleyi kesinlikle azımsayamazsınız. Orada da şirketinizi büyütebilmeniz için çok ciddi bir kitle yer alıyor. Onları yaptığınız birkaç çalışmayla e-ticaret sitenizden haberdar edebilirsiniz. Tabii ki e-ticaret sitesini kurabilmeniz için altyapı hizmetinize sahip olmanız gerekiyor. İşte burada da devreye ProjeSoft giriyor. ProjeSoft’la iletişime geçerek e-ticaret sitenizin kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

4) Fiyatlarınızı Yükseltin

Çoğu zaman fiyatlarınızı yükseltme şansı önünüze gelir. Ürünlerinize veya verdiğiniz hizmete güveniyorsanız fiyatlarınızı yükseltmekten korkmayın. Fiyatlarınızda yapacağınız ufak artışlar müşterilerinizin sizden kaçmasına neden olmaz. Şimdi fiyatlarınızı tekrar gözden geçirme vakti!

5) Şirketinize Değer Katmayan Şeylerin Maliyetini Ortadan Kaldırın

Müşterilerinize sunduğunuz şeylerin haricinde size ekstra masraf oluşturan şeyleri devre dışı bırakmalısınız. Gereksiz şeylerin maliyetini ortadan kaldırdığınız takdirde bu harcamalarınızdan tasarruf etmeye başlayacaksınız. Her ettiğiniz tasarrufta şirketinizin kâr hanesine yansımaya başlayacak.

6) Başarılı Personellerinizi Ödüllendirin

Şirketinizin başarısında emeği bulunan çalışanlarınızı göz ardı etmeyin. Muhakkak onları hatırlayın. Ortaya bir emek koyan ve bu konuda başarı sağlayan personellerinizi motive ederek onların daha sıkı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu da yine aynı şekilde şirketinizin kâr elde etmesini sağlar.

7) Müşteri Sadakatine Önem Verin

Müşteri sadakati, şirketinizin hem büyümesi hem de kârlılığını artırması için hayati önem taşır. Şirketinize sadık olan müşterilerin maliyeti hem daha azdır hem de  daha fazla alışveriş gerçekleştirme ihtimali bulunur. Şirketinizin karlılığını artırırken aynı zamanda büyümesinin yolu sadık müşterilerden geçer.

8) Sektör Liderleriyle Kendinizi Kıyaslayın

Sektör liderleri size, genel olarak işletmenin nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair bir taslak sunar. Onların stratejilerini izleyin ve kendinize uygulamaya çalışın. Bu sayede nasıl daha fazla para kazanabileceğinizi daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

9) Tedarikçilerinizle Ortak Çalışmalar Gerçekleştirin

Beraber iş yaptığınız kişilerle stratejik ortaklıklar kurmak size harika fırsatlar sunar. Bu durumda yapacağınız çapraz tanıtımların size neler kattığını görünce siz de şaşıracaksınız. Bu fırsatları kesinlikle değerlendirin.

10) Müşteri Tavsiyelerine Önem Verin

Müşterilerinizden gelen geri dönüşlere mutlaka önem verin. Müşterileriniz, şirketiniz hakkında sizin göremediğiniz bazı şeyleri görebilir ve size bunları düzeltme imkanı sunabilir. Gelen geri dönüşlerden sonra yapacağınız düzeltmeler size yeni müşteri kazandırabilir. Yeni müşteri kazandığınız takdirde kazandığınız para da değişecektir.

 

Bu hataları yapmazsanız siz de yemek kartı ile 9.000 tl ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…


Daha Fazla Bilgi Al

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.