‘Fellow 2019’ girişimci gençlere yol gösterecek

Girişimciliğin ülke geneline yayılması, gençlerde sinerji yaratması ve yeni fikirlerin önünü açmak için iş adamları tarafından kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı, ‘Fellow 2019’ startını verdi.

Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın düzenlediği Fellow 2019 başvuruları üniversiteli gençlerin girişimcilik fikirlerini ortaya çıkarmak ve bu fikirleri daha ileri seviyelere taşımak için fırsat sunuyor.

Başvuru için son tarih 24 Haziran

Başvuru yapmayı düşünen girişimci ruhlar http://gvfellowprogrami.com/ adresinde bulunan başvuru bilgileri ile ilgili formu doldurup Fellow 2019 Programı’na katılma hakkını elde ediyorlar. Üniversiteli girişimci ruhların başvurularının son tarihi ise 24 Haziran olarak açıklandı. Programda başarı gösteren proje sahipleri çeşitli ödülleri elde edecekler.

Kazanan üniversiteliler burs alacaklar

Başvurularını yapan girişimci ruhlar arasından başarılı öğrencilere bir sene süresince 500 TL burs imkanı sağlanırken, girişimcilikte örnek olan kişilerle tanışma fırsatı, girişimci elçileri olarak yapılacak etkinliklerde ülkemizi temsil etme fırsatı yakalamış olacaklar.

Başvuru yapmak için gereken şartların ise;

– T.C. vatandaşı olmak,
– Türkiye’de ikamet etmek,
– Türkiye’de dört yıllık bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış olmak,
– Ekim ayı itibariyle Türkiye’deki üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyor olmak, şeklinde sıralanıyor.

Fellow Programı’nın seçim işleminin altı aşamadan oluştuğunu ve bu yıl ilginin çok olacağını düşündüklerini ifade eden Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, “Beşinci yılımızda programımıza yeni bir rekorla 112 bin başvuru aldık. Dünyada eşi benzeri olmayan bu programla fikirlere değil, insanlara yatırım yapıyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.