Ev hanımları el emeklerini internetten satabilecek

Hibeler ve TeşviklerSosyal Medya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Teşvik Müjdeleri’ içerisinde açıkladığı ve AK Parti tarafından hazırlanan yasa teklifi meclise sunuldu. Ev hanımları evlerinde oturarak internetten satış yapabilecek.

Pazarlarda yada caddelerde, kaldırım kenarında stand açıp el emeği göz nuru olan ürünlerini aile bütçesine katkı sağlamak için satış yapan anneleri çok görmüşsünüzdür. Ülkemiz kanunlarına göre vergi levhasız iş yeri açmak, satış yapmak usule aykırı bir davranıştır. Ama şartlar ve koşullar insanımızı özellikle de kadınlarımızı marifetli elleriyle yaptıkları ürünleri satmaya mecbur bırakıyor. Zabıta korkusu, esnaf baskısıyla satış yapan kadınlarımız artık vergisiz, iş yeri açmadan bin bir emekle yaptığı ürünleri rahatlıkla internetten satabilecek.

AK Parti, Meclise sundu

AK Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu 18 maddelik yasa teklifinde bu tür satış yapan ev hanımlarının bir iş yeri açmadan, vergi levhasına gerek duyulmadan ürünlerini internetten satış yapmasının önü açılmış oldu. Ev hanımları bu yasa teklifiyle rahat bir nefes almış oldu. Kar, kış, soğuk, sıcak demeden yapmış olduğu el emeği ürünleri pazarlarda veya kaldırım kenarlarında zor şartlar altında evine katkı sağlamak için satıyorlardı. Bu yasa teklifi ile artık internetten, instagram, facebook, whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarından yapmış oldukları el emeği ürünleri dışarıya çıkmadan evlerinden rahatlıkla satabilecekler.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , ,

You May Also Like

İhracatçıya 2019’da 3.1 milyar liralık destek
‘Kobi Değer Kredisi’ ile küçük işletmeler rahatlayacak

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular