Esnaf 2019’a umutla bakıyor

Ülkemiz 2018 yılında geçmiş yıllara nazaran ekonomik sıkıntıyı her alanda hisseder oldu. Öyle ki doların bir anda yükselmesi ve bu yükselişi fırsat bilerek iğneden ipliğe her şeye yüksek zam yapılması halkımızı çok yıprattı.

Vatandaşımız kurun yükselmesini bahane ederek fırsatçıların yaptığı zamları, sahte ürün imal edenleri, malları stok yapan işgüzarların oyunlarını, zam yapmadık deyip ürünlerin gramajından çalanların gizli zamlarını görüp duyar oldu.2018 yılı halkımızın daha da bilinçlenmesine neden oldu.

Enflasyonla Topyekün Mücadeleye devam

Enflasyonu düşürmek için hükümetin aldığı önlemler, büyük küçük demeden tüm KOBİ ve şirketler ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na seve seve katıldı. Firmaların yapmış olduğu %10 indirimle bilinçlenen halkımız alışverişlerine dikkat etmeye başladı.

Yerli Üretim Logolu ürüne rağbet arttı

Ülkemizde üretilen malların üzerine Ticaret Bakanlığınca ‘Yerli Üretim Logosu’ konuldu. Zorunlu hale getirilen bu uygulama halkın dikkatinden kaçmadı. Vatandaşın duyarlı tavrı sayesinde yüksek zamlı ürünleri kullanma oranı azaldı. İthal malı kullanma oranının azalması, yerli ürünlere rağbeti arttırdı.

Esnaflar 2019’a umutla bakıyor

2018 yılının ortalarından bu yana dolardaki dalgalanmayla başlayan ekonominin sıkıntılı süreci yılın son günlerine kadar esnaf ve sanatkarların işlerini durgunlaştırdı. KOBİ’ler iş yapamaz, alacaklarını tahsil edemez hale geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, “Toparlanmak ve harekete geçmek için esnafımız 2019’u bekliyor” ifadesini kullandı.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.