Enfo Bilişim A.Ş. Hakkında

Enfo Bilişim A.Ş. firması Adana’lı girişmci Ersin Uçar tarafından 2012 senesinde kurulmuş olup, dijital arşiv, fiziksel arşiv ve dijital dönüşüm konularında hizmet vermektedir.

1) FİZİKSEL ARŞİV DÜZENLEME HİZMETİ

Kurumların kendi çalışma faaliyetlerine göre ürettiği, kendileri için değer taşıyan  mali, hukuki, kurumsal, idari, resmi vb. belgeleri tekrar kullanmak üzere sakladığı yazılı, işitsel, görsel vb. bilgilerin muhafazasının sağlandığı yerde, belgelerinizi standartlara uygun olarak düzenleyip, ilgili belgeye kolayca erişim imkanı veriyoruz. Bu sayede fiziksel arşivin düzenlilik ilkesi gereği belge kaybını önlemek ve ortamdaki karışıklığı düzeltip, düzensiz belgelerden kurtularak mekandan ve zamandan tasarruf sağlıyoruz.

Ayrıca, yangın, sel vb. gibi doğa olayı ve diğer olaylardan belgelerimizi korumuş olup, belgelerin içinde bulunduğu klasör, föy ve gömlek dosya gibi değişmesi gereken araçları yenileyip, arşivinizin düzenliliğini sağlıyoruz. Belgenin yıpranmasını en aza indirerek güven içinde mekandan tasarruf ederken, fiziksel arşivimizi standartlara uygun bir şekilde düzenlemiş bulunuyoruz. 

 

2)  DİJİTAL ARŞİV HİZMETİ (SAYISALLAŞTIRMA)

Fiziksel olarak üretilmiş olan belgeleri, son teknoloji ultrasonic tarayıcılar ile tarayıp, EnfoDoc yazılımımız ile dijital ortamda yöneterek, sayısal ortamda saklanması işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Kurumunuzda bulunan farklı sistemler (SAP, ERP, MIS, GIS, EBYS vb…) ile entegrasyonunu sağlıyoruz. 

Bu sayede sayısallaştırılmış veriye erişimi olan herkes yetki ve role dayalı olarak hızlı, güvenli ve eş zamanlı giriş seçeneği ile zamandan ve enerjiden tasarruf edip kolayca erişim imkanı buluyorlar. Böylece çalışanlar için verimliliği artırıp fiziksel iş yükünü azaltıyoruz.

Bu dijitalleştirmeye giden adımlarda evraklar, uzman personellerimizle ayrıştırma işlemi yaparak, EnfoDoc içerisinde belgeye özgün otomatik barkod üretimi yapıp, tarama, indeksleme (kullanıcının belgedeki bilgiye en hızlı şekilde erişmesi için girilen anahtar kelimeler) ve OCR işleminden geçirerek elektronik ortama uygun hale getiriliyor ve saklanıyor.

Hizmetleri ve detaylı bilgi için: enfobilisim.com

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.