Enerji Bakanı; “enflasyon düşünce faizler ve işsizlik oranı da geriler”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “yeni ekonomi programı bünyesinde doğru ve yerinde alınan tedbirler sayesinde enflasyon yüzde 14 ile 15’leri görecektir.” dedi.

Enflasyon tek haneli rakamları görecek

Bakan Dönmez, alınan tedbirle, Yeni Ekonomi Programındaki kararlı duruş sayesinde inşallah bu yıl içerisinde yüzde 14-15’leri göreceğiz. Önüm önümüzdeki yıldan itibaren de tekrar tek haneli rakamlara gelmiş olacağız. Ona bağlı olarak faiz ve işsizlik oranlarındaki iyileşmeleri birlikte tekrar göreceğiz.” diye konuştu.

Kocaeli’nde incelemelerde bulundu

Kocaeli ilinde incelemelerde bulunan Bakan Dönmez, Kocaeli Ticaret Odası’nda meclis üyeleriyle görüşüp, İzmit ilçesinde sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte oldu.
Dönmez, Kocaeli’nin ekonomik ve coğrafi yapı açısından Türkiye’nin önemli illerinden biri olduğunu ifade etti.

Belediyecilikte Ak Parti

AK Parti belediyeciliği sayesinde kentlerimizdeki değişim herkesin fark ettiğini anlatan Dönmez, olumsuzlukların giderilerek belediyecilikte önemli projeler hayata geçirildiğini söyledi.
Bakan Dönmez, Kocaeli’nin gelişiminin gözle görülür şekilde fark edildiğini, hem kenti hem de AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın’ı yakından tanıdığı için kentin daha da güzelleşeceğini dile getirdi. Büyükakın’ın yerel yönetim idaresinin pratikte ve teoride iyi bildiğini, Tahir Bey’le Kocaeli’nin sınıf atlayacağını aktardı.

Dönmez, ülkemize yapılan yatırımların devam etmesi için şöyle söyledi:

“Bu hizmetlerin devamı için liderimizin arkasında kenetlenmeye ve sizi bir kez daha ona destek olmaya çağırıyorum. 2002 yılında iktidara geldiğimizde milli gelirimiz 3 bin dolar civarında, enflasyon ise yüzde 50-60’lar civarındayken milli geliri 3 katına çıkardık, enflasyonu da tek hanelere kadar düşürmüştük. Ancak geçen yılki ekonomik saldırıyla karşı karşıya kalan ülkemiz, enflasyonu tekrar çift hanelerde görmeye başladı.

Hükumetin zamanında aldığı tedbirler ve yeni ekonomi programı kapsamında enflasyonda duruş söz konusu olduğundan bu yıl belki yüzde 14-15’leri yakalayacağız, önümüzdeki yıldan itibaren tekrar tek haneli rakamlara gelmiş olacağız. Ona bağlı olarak faiz ve işsizlik göstergelerinde iyileşmeleri birlikte tekrar göreceğiz.” dedi.
Kocaeli’nin bugüne kadar yapılan genel ve yerel seçimlerde kendilerine destek verdiğini aktaran Dönmez, önümüzdeki seçimde de aynı sonucu alacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.