Endonezyalı medya devi Walt Disney’in yatırım teklifini bekliyor

Tüm dünyanın medya sektöründe 1 numara olarak gösterdiği Walt Disney, kendisi gibi medya sektöründe Endonezya’da 1 numara olan MNC’ye yatırım yapmaya hazırlık yapıyor.

Media Nusantara Citra (MNC), Endonezya’nın en büyük medya kuruluşu olarak biliniyor. Bu medya şirketiyle bağlılığı olan yan kuruluşları da bulunuyor.

Disney, MNC’nin yan firmasına teklife hazırlanıyor

Edinilen bilgiye göre Walt Disney, Endonezyalı MNC’nin yan firmalarından birine 200 milyon dolar (yaklaşık 1 milyar 155 milyon lira) civarında işbirliğine giderek yatırım teklifi yapmayı planlıyor. Yatırım planlaması ile ilgili yapılan görüşmede Walt Disney yetkililerinin Endonezyalı medya kuruluşu Media Nusantara Citra’nın yan kuruluşunun yetkililerine yapacakları yatırım teklifinin 10 yıllık olarak planladıklarını ifade etti.

Bilgiler MNC’nin ismi gizlenen yöneticisinden alındı

Media Nusantara Citra şirketinde çalışan ismi saklı tutulan bir yöneticinin paylaştığı bilgide; 10 yıllık zaman zarfında yapılması planlanan yatırım teklifinin yaklaşık olarak 200 milyon dolar (1 milyar 155 milyon lira) değerinde olduğu biliniyor. Yönetici bunun yanında yakın zamanda MNC’ye 500 milyon dolarlık (1 milyar 886 milyon lira) yatırım yapmayı düşünen Fransa’nın önde gelen medya kuruluşu Vivendi ile yapılan yatırım görüşmelerinin sonuçsuz kaldığını ifade etti. Bu görüşmelerin bitmesindeki nedenin ise Walt Disney’in Media Nusantara Citra’nın yan firması ile dirsek temasına geçmesi olarak gösteriliyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber Merkezi

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.