‘En İyi Kurum İçi Girişimcilik Projesi’ ödülünü SOFTTECH aldı

Girişimcilik

Bizz Consulting’in öncülüğünde Endeavor Türkiye, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Özyeğin Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen Corporate & Startup Day etkinliğinin Girişimcilik projesi ödülünü Softtech firması aldı.

Ülkemizin yazılım alanında yerli sermayeli şirketi olan Softtech, şirket elemanlarının geliştirmiş olduğu GullsEye Lojistik Teknolojileri A.Ş. sayesinde bu yıl ki ‘En İyi Kurum İçi Girişim Projesi’ nde birinci oldu.

Bizz Consulting ev sahipliği yaptı

Etkinliğin ev sahipliğini Bizz Consulting üstlenirken Startup Dergisi, Endeavor Türkiye, Özyeğin Üniversitesi ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu etkinliğin destekçileri olarak boy gösterdi. Etkinlikte, Startup 100 listesi ile Girişimci Kurumlar Ödülleri belirlenmiş oldu.

Yeni projeler yeni gelir kapıları demek

Girişimci Kurumlar Ödülleri belirlenirken firmaların faaliyet alanlarına etki edecek ilginç projeler sunmak, bu etkiyle belirli gelir kaynağı elde etme şartlarına bakılıyor. ‘En İyi Kurum İçi Girişim Projesi’ dalında bu yıl birincilik ödülünü lojistik alanındaki yapmış olduğu GullsEye Terminal İşletim Sistemi ile Softtech kazandı. GullsEye Lojistik Teknolojileri A.Ş adıyla faaliyette bulunan firma şirketleşmesini kurum içi çalışmalar sonucu tamamladı.

Ödülü Softtech Genel Müdürü aldı

Softtech Genel Müdürü Murat Ertem’e ‘En İyi Kurum İçi Girişim Projesi’ dalındaki ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk verdi. Törende konuşan Ertem, “Kurum içi girişimciliğin temelinde inovasyon olsa da cesaret, birliktelik ve tutkuyla gerçekleşebileceğine inanıyorum. Softtech çatısı altında küçük bir proje iken böyle bir kültürün içinden doğan ‘GullsEye’, bugün kendi sektöründe dünyadaki devlerle rekabet edebilecek güçte bir marka oldu.” dedi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , , ,

You May Also Like

Girişimci Gençlere 200 Bin TL Hibe Haziran’da verilecek
AB, 400 Bin Avro Hibeyi “SivilAnt” projesine verdi

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular