Element Al’a 151 milyon dolarlık yatırım

B serisi yatırım turunda 151 milyon dolar yatırım alarak adından söz ettiren ve Kanada Montreal’de faaliyet gösteren Element Al, firmalar adına yapay zeka üretiyor.

Teknoloji ve özellikle yapay zeka ile ilgili araçların inşasını yapan firma B serisindeki alınan 151 milyon dolarlık yatırım sayesinde hem Kanada’nın hem de yapay zeka alanında faaliyet gösteren çevrelerin dikkatini çekti.

2016 yılından bu yana faaliyette

Kuruluşu 2016 yılına dayanan firma geliştirdiği yapay zeka yazılımları ile insanların akıllıca çalışmasına yardım ediyor. Firma yapay zekayı kullanmak isteyen fakat yeterli becerisi olmayan işletmelerle anlaşma yoluna gitti. Anlaşma çerçevesinde makine öğrenimi uzmanlarını kurumda veya kurum dışında işletme ile buluşturarak yaşanılan sorunların çözümüne yardımcı oluyor.

Karar Alma Otomasyonu’nu geliştirdi

Element Al, 2019’un başında kurumsal müşterileri yararına “karar alma otomasyon araçları” diye ifade edilen ilk meyvelerini hayata geçirdi. Firma, (OCR) optik karakter tanıma ile ilgili yapay zeka araçlarını kullanılması sayesinde belgelerin okunması yada çalışanların yaşadığı dil sorgularını bundan böyle makinelerin yapacağının garantisini veriyor.

Birçok yatırımcıdan yatırım toplandı

B serisi yatırım turunda topladığı 151 milyon dolarlık yatırımı Gouvernement du Québec, Data Collective, Hanwha Asset Management, BDC, Real Ventures, Caisse de dépôt et placement du Québec ve McKinsey & Company yatırımcılarıyla tamamladı. Firma toplam yatırım miktarını 257 milyon dolara yükseltti. Kurucuları Jean-François Gagné ve Yoshua Bengio olan girişim yeni yatırımı özellikle yapay zeka işlerini ve çalıştığı alanları genişletmekte kullanacak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.