Element Al’a 151 milyon dolarlık yatırım

Girişimcilik

B serisi yatırım turunda 151 milyon dolar yatırım alarak adından söz ettiren ve Kanada Montreal’de faaliyet gösteren Element Al, firmalar adına yapay zeka üretiyor.

Teknoloji ve özellikle yapay zeka ile ilgili araçların inşasını yapan firma B serisindeki alınan 151 milyon dolarlık yatırım sayesinde hem Kanada’nın hem de yapay zeka alanında faaliyet gösteren çevrelerin dikkatini çekti.

2016 yılından bu yana faaliyette

Kuruluşu 2016 yılına dayanan firma geliştirdiği yapay zeka yazılımları ile insanların akıllıca çalışmasına yardım ediyor. Firma yapay zekayı kullanmak isteyen fakat yeterli becerisi olmayan işletmelerle anlaşma yoluna gitti. Anlaşma çerçevesinde makine öğrenimi uzmanlarını kurumda veya kurum dışında işletme ile buluşturarak yaşanılan sorunların çözümüne yardımcı oluyor.

Karar Alma Otomasyonu’nu geliştirdi

Element Al, 2019’un başında kurumsal müşterileri yararına “karar alma otomasyon araçları” diye ifade edilen ilk meyvelerini hayata geçirdi. Firma, (OCR) optik karakter tanıma ile ilgili yapay zeka araçlarını kullanılması sayesinde belgelerin okunması yada çalışanların yaşadığı dil sorgularını bundan böyle makinelerin yapacağının garantisini veriyor.

Birçok yatırımcıdan yatırım toplandı

B serisi yatırım turunda topladığı 151 milyon dolarlık yatırımı Gouvernement du Québec, Data Collective, Hanwha Asset Management, BDC, Real Ventures, Caisse de dépôt et placement du Québec ve McKinsey & Company yatırımcılarıyla tamamladı. Firma toplam yatırım miktarını 257 milyon dolara yükseltti. Kurucuları Jean-François Gagné ve Yoshua Bengio olan girişim yeni yatırımı özellikle yapay zeka işlerini ve çalıştığı alanları genişletmekte kullanacak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , , , , , , ,

You May Also Like

Corning, tedarikçisi olduğu Apple’dan yatırımı kaptı
Kadın girişimciler hangi kurumlardan kredi alabiliyor?

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular