Ecoplas’tan Sakarya’ya 50 milyonluk yeni fabrika

Ecoplus fabrika kuruyor

Otomobil sanayinin adından söz ettiren firması Ecoplas, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak, işsizlik sorununu azaltmak ve ülkemize katma değer sağlamak amacıyla Sakarya’ya ikinci fabrikasını kurmak için çalışma başlattı.

Otomotiv sektörünün dizaynına yardımcı olmak için kurulan firma, otomobillerin parça ve sistemleri tasarlayıp çevre kirliliğine duyarlı bir şekilde üretiyor.

İlki Kocaeli, ikincisi Sakarya’ya

Otomotiv sanayisine yapmış olduğu ilk yatırımını Kocaeli’ne fabrika kurarak adını duyuran Ecoplas, otomobil iç ve dış giydirme parçaları, hava üfleçlerinin yanı sıra orta konsol ve boyalı parça üretimi yapıyor. Dünyanın ileri gelen otomobil markalarına yedek parça üretimi yaparak ülkemize katma değer açısından faydalı olmak isteyen firma, Sakarya’ya kuracağı ikinci fabrikanın startını verdi.

Açılış töreni 19 Mayıs’ta

Edinilen bilgiye göre yeni tasarım ve ürünlerin imal edileceği fabrikanın maliyetinin 50 milyon dolar, üretim tesisinin 16 bin metrekare alana sahip olduğu ve açılışın ise 19 Mayısta yapılacağı bildirildi. Ayrıca fabrikanın başlangıçta 300 kişiye iş imkanı vereceği aktarıldı.

‘Otomotiv sanayine katkı sağlıyoruz’

Ülkemiz otomotiv sanayisinin gelişip, ihracatı çoğaltması için sürekli üretim yaptıklarını vurgulayan Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Toplam 16 bin metrekare alan üzerinde kurduğumuz Sakarya fabrikamızda, Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bulunan Ar-Ge merkezinde geliştirmeye devam ettiğimiz elektronik parçaları da 1-2 yıl içerisinde imal etmek istiyoruz. Yeni fabrikamız tam kapasiteye geçtiğinde yüzde 50’si ihracat olacak şekilde üretim faaliyetlerini sürdürecek.” diye konuştu.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.