E-Ticaret Alanına Yönelmeniz İçin En Önemli 7 Neden

e ticaret danışmanlığı

Bir iş sahibi olmak duygusal açıdan tatmin edici ve finansal açıdan zenginleştirici olabilir. Her yıl on binlerce yeni girişim hayata geçirilirken bu 2 motivasyonun etkisi çok büyük. Bu girişimlerin çoğu da e-ticaret işletmeleri ve fiziki bir işe, perakende veya hizmet operasyonlarına göre genellikle çok daha az sermaye ve daha az zaman gerektiren bu alana girmek için herkes elini çabuk tutuyor.

Öyleyse siz neden işinizi internete taşımıyorsunuz?

Ülkemizde bir çevrimiçi iş kurabilmenin, sorunsuz ve tuzaksız gerçekleşmesi neredeyse imkansız. Ancak, bu sebeplerden dolayı yeni bir e-ticaret projesine başlamamak veya mevcut süreci devam ettirmemek kolaya kaçmak olur. Aşağıda sizler için, bir e-ticaret işi başlatmanın en önemli yedi nedenini derledik ve çok hızlı aksiyon alabileceğiniz basit bir liste hazırladık.

1. Ekonomi Daralırken Siz Satışlarınızı E-Ticaret ile Arttırabilirsiniz!

Neredeyse tanımı gereği, serbest meslek sahipleri, bir işçi olarak çalışan insanlara göre mesleki kaderleri üzerinde daha fazla bağımsızlığa ve daha fazla kontrole sahiptir. Kuşkusuz birileri, girişimcilerin “her zaman açık” iken çalışanların işlerini “kapatabileceğini” iddia edebilir. Ancak tersine, küçük işletme sahibi çok daha fazla zamanlama esnekliğine ve işin ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin kontrole sahip olacaktır.

Çevrimiçi bir işletmenin sahibi de daha yaratıcı ve yönetim özgürlüğünden yararlanacaktır.

2. Yeni Nesil Girişimcilik Formülü = Tutku * (Doğru Ürün + Doğru Pazar + İnternet)

Kendi işine sahip olmak, size sevdiğiniz şeyi yapma fırsatı verir.

En iyi e-ticaret girişimcilerinden bazıları sektörleri hakkında çok tutkuludur. Avlanmayı ve balık tutmayı seviyorsanız, üst düzey dış mekan malzemeleri satan bir çevrimiçi mağaza açmak, zaten sevdiğiniz bir sektöre dalma fırsatı sunar.

Benzer şekilde, hevesli bir bilgisayar sahipseniz, not defteri ürünleriyle ilgilenen bir e-ticaret işletmesi, size ilham veren şeyleri yaparken para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Tutkulu bir muhasebeci bile, e-ticaret tabanlı hizmetler veya yazılım işletmelerinde bu tutku için çıkışlar bulabilir.

3. Ekstra Gelir Sağlamak veya Finansal Olarak Güvende Olmak

Hiçbir işletmenin başarılı olacağı garanti edilemese de, bir işletmeye sahip olmak, yatırımla orantılı mükemmel bir gelir kaynağı olabilir. Aslında, türünün en güncel verileri olan 2007 ABD Nüfus Sayım Bürosu küçük işletme verilerine göre, küçük işletmelerin yarısı gibi bir şey yılda 100.000 dolardan fazla gelir elde ediyor. Türkiye’nin en güvenilir e-ticaret altyapı firmalarından olan Projesoft’un da blogunda yer verdiği üzere ülkemizde de son dönemde benzer cirolara yaklaşılıyor.

4. Yapmak İstediğiniz Ama Ertelediğiniz Projelerinize Zaman Ayırın

Kendi yolunuzu bulmanız için söylenecek bir şey var. Belki de, kendi e-ticaret işinize sahip olmanın en iyi nedenlerinden biri, bunu istemenizdir. Sizi küçük bir işletme açmaya iten şeyin ne olduğunu tam olarak tanımlayamasanız bile, bunun sadece yapmak istediğiniz bir şey olduğunu kabul edebilirsiniz. Peki projenizi hayata geçirmek için ihtiyacınız olan şeyleri listelediniz mi?

5. E-Ticaret ile Vergi Avantajları ve Devlet Teşviklerinden Faydalanın

Bir işletme sahibi olmanın vergi avantajı olabilir. Örneğin, evinizde bulunan bir e-ticaret işi, ipotek ödemelerinin, elektrik faturalarının, bilgisayarların ve hatta mobilyaların bir kısmının vergi borcunuzdan düşülebileceği anlamına gelebilir.

Yalnızca bu nedenle bir işletme açmak mantıklı olmasa da, vergisel yükümlülüğünüzü azaltabilecek bir işle ilgili avantajlardan ve teşviklerden faydalanmak sizin de hakkınız.

6. E-Ticaret ile Kiminle, Nereden ve Nasıl Çalışacağınızı Siz Seçin

Şimdiye kadar “zorlayıcı” bir iş arkadaşıyla çalışmak zorunda kalan herkes, birlikte çalıştığınız insanları seçebilmenin değerini anlayabilmelidir.

Kendinizi içtenlikle sevdiğiniz ve işe almış olabileceğiniz insanlarla çevrelemek, çalışma hayatınızda büyük bir fark yaratabilir. Üstelik bunu yaparken tarzına ve lokasyonuna bile siz karar verebilirsiniz.

7. Pandemi Her Şeyi Değiştirdi. Rüzgarı Arkanıza Alın!

Geçtiğimiz 10 aylık süreçte 2020 senesi bize hiç iyi davranmadı, kabul ediyoruz. Ancak insanların online davranışlarını kökünden değiştiren bu pandemi ile birlikte bir çok işletme cirosunu internet satışlarıyla dengelemeyi başardı. Bu davranış değişimi uzun bir süre devam edeceğe benziyor. E ne duruyorsunuz? Siz de hemen doğru e-ticaret alt yapı firmasını seçip online satışa başlayın…

Kobi olmak duygusal açıdan tatmin edici ve finansal açıdan zenginleştirici olabilir. Her yıl on binlerce yeni girişim hayata geçirilirken bu 2 motivasyonun etkisi çok büyük. Bu girişimlerin çoğu da e-ticaret işletmeleri ve fiziki bir işe, perakende veya hizmet operasyonlarına göre genellikle çok daha az sermaye ve daha az zaman gerektiren bu alana girmek için herkes elini çabuk tutuyor.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.