e-ticaret sektöründe tatil ve seyahat kategorisi çok büyüdü

2018 yılı verilerine göre ülkemizde e-ticaret alanı büyüyerek % 42’lik oranla yaklaşık 60 milyar TL’ye ulaştı.

Geçtiğimiz yıl uçak bileti satışlarının lokomotif olduğu tatil ve seyahat bölümü ise % 54 artışla 22.9 milyar TL ciroya ulaşarak e-ticarette en hızlı büyüyen bölüm oldu.

Gelir elde etmek isteyenler çoğaldı

E-ticaretteki büyümeden nasiplenmek isteyenler ‘hosting hizmeti’ alarak pastadan pay alma yoluna gidiyorlar. 59.9 milyar TL’lik ciroya ulaşan e-ticaret büyük firmaların olduğu gibi KOBİ’lerin de iştahını kabartıyor. Bu durumu kavrayan birçok KOBİ, hosting hizmeti alıp e-ticareti kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde ürettiği mallarını pazarlamaya başladı. Elini çabuk tutup sektöre önce giren KOBİ’lerin büyümeleri de çabuk oldu.

‘Her birey internetten alışveriş yapacak’

E-ticaretteki büyümeyle ilgili görüşlerine başvurulan hizhosting.com genel müdürü Caner Çakı, “İnternetten kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi veren ya da satın alan bireylerin oranı, % 29,3 oldu. Önceki yıl bu oran % 24,9’du, bu da bize internetten mal ve hizmet siparişinin her geçen gün daha da arttığı ve gelecekte tüm bireylerin internetten alışveriş yapacağı anlamına gelmekte. Bu yükseliş ile birlikte dijital ortamda dükkan açmak isteyenlerin sayısı da doğru orantılı olarak artarken, kuracakları alışveriş sitelerinde kendilerine en çok yardımcı olacak olan hizmetin hosting hizmeti olduğunu söyleyebiliriz. Hosting hizmeti alırken de kullanıcıların özellikle otomatik kurulum, sürükle bırak, hazır sistem gibi site üzerindeki değişiklikleri rahatça yapabilecekleri hosting hizmetlerini tercih etmeleri onlar için büyük kolaylık olacaktır” diye konuştu.

‘Sektöre girmek isteyenlere yardımcı oluyoruz’

Caner Çakı, e-ticaret sektörüne girmek isteyen ve hosting hizmeti alma düşüncesi olan her kişiye hizhosting.com olarak yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti. Hosting hizmetinin yanı sıra her türlü konuda kullanıcılara destek hizmeti veren kuruluş, ihtiyaca göre internet sitesi kurulumu da sağlıyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.