E-Tahsilat Nedir?

e-tahsilat nedir?

“E-tahsilat Nedir? ve E-tahsilat Yöntemleri Nelerdir?, E-tahsilat Nasıl Yapılır?” sorularına yanıt bulacağınız yazımızda, e-tahsilat hakkında bilmeniz gereken her şeyi detaylı bir şekilde anlatıyoruz. İşte bilmeniz gerekenler…

E-Tahsilat Nedir?

E-tahsilat, ödemeleri toplamak için kredi kartı, banka kartı, sanal kredi kartı ve diğer çevrimiçi ödeme araçlarını kullanmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemi kullanarak, yazılım aracılığıyla müşterilerden veya distribütörlerden tahsilat yapabilirsiniz.

E-tahsilat Yöntemleri Nelerdir?

E-tahsilat ile alıcınızdan tahsil edebilmeniz için gerekli olan yöntemler şu şekilde sıralanabilir.

Kredi Kartı: 16 haneli kod, ad soyad ve diğer kredi kartı bilgileri girildikten sonra, işlem banka tarafından onaylanır.
Banka Kartı: Çalışma şekli kredi kartı ile aynıdır. Fakat bu yöntem ile ödeme banka hesabındaki paradan tahsil edilir.
Havale: Alacaklı, banka hesabınıza havale yoluyla bu şekilde ödeme yapar.
EFT: Havale yöntemine benzer bir yöntemdir. EFT işleminde para aktarılan bankalar farklı olur.
Sanal Kredi Kartı: 16 haneli kodlardan oluşan sanal kredi kartları, E-tahsilat sisteminin vazgeçilmezleri arasındadır. Tek kullanımlık olduğundan, oldukça güvenli bir sistemdir.

E-tahsilat Nasıl Yapılır?

E-Tahsilat yapmaya başlamak için öncelikle banka hareketlerini web sitenize entegre etmelisiniz. Ayrıca, sanal pos’u kullanabilirsiniz. “Sanal POS nedir ve Sanal POS Nerede Kullanılır?, Sanal POS Kullanmalı mıyım?” sorularına yanıt bulacağınız yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

E-Tahsilatı hangi amaçlarla kullanabilirsin?

  • E-Tahsilat yöntemini şu amaçlarla kullanabilirsiniz;
    Müşterilerinden, bayi ve alt bayilerinden kolayca tahsilat yapmak için,
  • Eğitim kurumları, daireler, şantiyeler, dernekler, vakıflar, sanayi siteleri ve spor merkezleri gibi kurumlarınız varsa, üyelerden / müşterilerden düzenli veya düzensiz ödemeler almak için kullanabilirsiniz.

Kendi e-tahsilat / online tahsilat çözümünü nasıl kullanabilirsin?

Günümüz pazarında birçok e-tahsilat ve online tahsilat yazılımı bulabilirsiniz. Bazı yazılımları, etkinleştirme veya entegrasyon ücretleri ödemeden bazılarını ise entegrasyon ve hizmet ücretlerini ödeyerek kullanabilirsiniz.Yalnızca altyapıyı kuran şirkete bir komisyon ödemeniz gerekir. Ayrıca, iş geliştirmeyi daha da hızlandırmak isterseniz, tüm ödemeleri izlemek için ödeme takip programını kullanabilirsiniz.

E-tahsilat Güvenli midir?

Mevcut teknolojide en güvenilir ödeme yöntemi e-tahsilat sistemidir. Bunun farkında olarak, kullanıcılar geleneksel alışveriş sistemlerinden elektronik alışverişe geçmeye başladı.

Kimler E-tahsilat Başvurusu Yapabilir?

KOBİ’ler, üniversiteler, kurumlar ve kuruluşlar, e-ticaret şirketleri ve tüm ticari kurumlar e-tahsilat almak için başvurabilirler.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.