E-Dönüşüm Nedir, E-Dönüşüm Sistemleri ve Avantajları Nelerdir?

E-Dönüşüm Nedir, E-Dönüşüm Sistemleri ve Avantajları Nelerdir?

Dijital dünyanın gereksinimlerinden biri olan teknoloji, hayatımızın hemen her yerinde ihtiyaç duyduğumuz bir kolaylık sürecini kapsar. Zaten teknolojiden bağımsız ilerlemenin neredeyse mümkün olmadığı da aşikar olan bu süreçte aklımıza gelen tek bir soruya odaklanıyoruz; “Teknolojiyi nasıl daha yararlı ve kazançlı hale getirebiliriz?” Özellikle KOBİ’lerin dijital çağa giriş sürecinde teknolojik ve altyapı süreçlerini yakından takip etmeleri ayrıca önemli. Neredeyse her şeyin önüne gelebilen “E” altın harfinin işimizi kolaylaştırdığı bu dünyada e-dönüşüm nedir, e-dönüşüm sistemleri nelerdir ve e-dönüşüm size ne gibi avantajlar sağlar konularına eğiliyoruz. İşte detaylar:

E-Dönüşüm Nedir?

E-dönüşüm, dijitalleşme yolunda internetin hayatımıza getirdiği kalıcı değişiklikler olarak ya da ihtiyacımız olan her şeyin dijital dünyaya taşınarak hem kolaylık hem de zamandan tasarruf sağlamasının ihtiyaç haline gelmesi durumu olarak tanımlanabilir. Daha kapsamlı bilgi için e-dönüşüm sistemlerinin neler olduğuna göz atalım.

 

E-Dönüşüm Sistemleri Nelerdir?

E-dönüşüm sistemlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Bu hataları yapmazsanız siz de yemek kartı ile 9.000 tl ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

sanal-pos-nedir?

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…


Buraya tıkla

E-Fatura

E-fatura, basılı faturadaki tüm yasal kapsamları içerisine alan, elektronik ortamda düzenlenen, saklanan ve gönderilebilen bir belge türüdür. Firmanızı hem zamandan hem de maliyetten kurtaracak olan e-fatura sayesinde tüm işlemlerinizi elektronik ortamda hızlı ve güvenli şekilde kolayca yapabilirsiniz.

E-İmza

Yaygın bir kullanıma sahip olan e-imza, ıslak imza yerine geçer. Kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra edineceğiniz e-imza ile belgelerinizi elektronik ortamda imzalayarak işlemlerinizi çok daha hızlı bir hale dönüştürebilirsiniz.

E-Devlet

Kamu kurumlarıyla alakalı işlemlerde zamandan tasarruf etmek için ihtiyaç duyacağınız E-devlet platformu, belgelere hızlı bir şekilde ulaşmanızı ve almanızı sağlayan güvenilir bir sistemdir. Bugün E-Devlet platformu üzerinden her şahsi belgeye ulaşmak mümkün hale getirilmiştir.

E-Arşiv

E-arşiv bilgilerin elektronik ortamda güvenle arşivlenmesini sağlamanın yanı sıra tıpkı e-fatura gibi bir fatura türünü de yansıtan sistemin adıdır. Fatura kopyalarının müşterilere gönderilmesi ve elektronik ortamda saklanmasına olanak sağlar.

Not: E-arşiv kullanıcısı olmak için öncelikle e-fatura sistemine kayıt olmanız gerekmektedir.

E-Defter

Yevmiye defteri ya da defter-i kebir olarak da bilinen defterlerin elektronik ortama taşınmış haline e-defter denir. Noter onayı gerektirmeyen e-defter sistemi ile defterlerinizi elektronik ortamda hazırlayabilir, arşivleyebilir ve Gelir İdaresi’ne gönderimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde yıllarca saklamak zorunda olduğunuz belgelerinizin risklerini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Not: E-Fatura sistemine gönüllü olarak geçiş yaparsanız, e-defter sistemini kullanmanıza gerek bulunmamaktadır.

E-İrsaliye

E-irsaliye, irsaliyelerin tıpkı faturalar gibi dijital ortamda hazırlanarak gönderilebilmesini sağlayan sistemin adıdır. Bu uygulamaya göre e-fatura sisteminde bulunan şirketlerin dijital ortamda hazırlayarak gönderdikleri irsaliyeler, sevk irsaliyesi olarak geçerlilik sağlar.

E-Mutabakat

E-mutabakat, şirketlerin birbirleri ile alacak verecek üzerine iletişime geçtikleri mutabakatların, elektronik ortama taşınması sistemidir. Oluşturulan sisteme şirketinizin cari hesap datalarını yükleyerek, çalıştığınız şirketin bu hesaplara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. E-Mutabakat sistemi ile daha hızlı ve sağlıklı bir iletişim sürecine geçmiş olursunuz.

 

E-Dönüşümün Avantajları Nelerdir?

E-Dönüşüm sürecinin hem size hem de şirketinize sağladığı pek çok avantaj bulunur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1- E-Dönüşüm ile Zengin Zaman Kavramına Geçersiniz

Tüm süreçlerinizi hızlı bir şekilde halledebileceğiniz için zamandan kazanç elde ederek, zengin zaman kavramına geçiş yapma şansı elde edersiniz. Bu da size daha verimli çalışma zamanı kazandırır.

2- E- Dönüşüm ile Tasarruf Edersiniz

E-dönüşüm uygulamalarının hemen hepsi size pek çok açıdan tasarruf sağlar. Özellikle de basılı belgelere harcadığınız maliyette ciddi oranda bir kar gözlemlersiniz. Bu da maliyet kazancınızı katlayarak farklı alanlara yapacağınız yatırım fonlarını arttırır.

3- E-Dönüşüm ve Manevi Huzur

E-dönüşüm sistemlerinin kullanılması ile sadece siz değil, doğa ve dünyamız da kazanır. Dijitalleşme çağında faturalar ya da diğer belgeler için kullanılan kağıtlarda ciddi oranda azalma olması, ağaçların kesilmesinin önüne geçerek doğamızı koruma altına alacaktır.

4- E-Dönüşüm Sistemi Belge Kayıplarının Önüne Geçer

E-dönüşüm sistemlerinin kullanılmasındaki en büyük avantajlarından bir tanesi, belge kayıplarının önüne geçmesidir. Uzun yıllar saklanması gereken belgeler için oldukça avantajlı olan bu sistem sayesinde hiçbir veri ve hiçbir belge kaybolmaz.

5- Hızlı Ticaret, Artan Kazanç

Belgelere dijital ortamda ulaşılabilmesi ve belgelerin elektronik ortamda hazırlanması, gönderilmesi, saklanması ya da imzalanması hızlı ticareti de beraberinde getirir. Zaman kayıplarının önüne geçen bu sistem ile ticaret hızınızı katlayarak, kazancınızı ciddi oranda artırabilirsiniz.

E-dönüşüm sistemlerinin her anlamda tasarrufu ve kazancı yadsınamaz bir gerçektir. Siz de şirketinizi e-dönüşüme geçirerek, hız, zaman ve kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Bu hataları yapmazsanız siz de yemek kartı ile 9.000 tl ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…


Daha Fazla Bilgi Al

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.