Düzce TSO ve KOSGEB, yurt dışı iş gezileri için anlaştı

KOBİ’ler alanıyla ilgili yapılan yurt dışı geziler sayesinde hem ihracat hacmini artırıyor hem de sektördeki yeni gelişmeleri yakından görme fırsatı buluyor.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOBİ’ler yararına düşünülen yurt dışı gezilerle ilgili açıklamasında; KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri bünyesinde en az 10 tane esnaf ve KOBİ’nin katılmasıyla bağlı oldukları oda ve borsalar aracılığıyla yurtdışı iş gezileri için destek almaya hak kazandıklarını ifade edildi.

Yurt dışı gezilere destek verilecek

Düzce TSO bünyesindeki iş insanlarını yurt dışı gezilere götürerek ihracatlarını ve yurt dışı pazarlarını artırma imkanı bulacak. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve KOSGEB arasında yapılan protokolle odalarına kayıtlı olan üyeleri için yapılacak olan yurt dışı gezilerine destek verileceğini açıkladı. Yapılan açıklama detayında; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda iş birliği gerçekleştirmiştir.”

KOBİ’ler sektörlerindeki teknolojik gelişmeleri yakından görecek

Düzce TSO almaya hak kazandıkları yurt dışı destek programı sayesinde KOBİ’lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmelerinin önünün açılacağını aktardı. KOBİ’lerin yurt dışı pazarında ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri için imkan sağlanmış; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.