Dünya, Türk girişimcilerin projelerini konuşacak

Bahçeşehir Üniversitesi, ABD’nin sağlık, eğitim, finans ve teknoloji alanlarında öncü şehri Boston’da Yenilik ve Girişimcilik Merkezi açtığını duyurdu.

Üniversitesi yetkilileri merkezin açılmasıyla birlikte MIT ve Harvard üniversitelerinin arasında ve Google, Amazon, Facebook gibi devlere komşu olurken Türk girişimcilerin projelerinin uluslararası arenada boy göstermesini sağlayacak.

ABD’li üniversitelerle koordineli çalışılacak

BAU Yenilik ve Girişimcilik Merkezi, dünyaca bilinen Harvard, MIT ve Northeastern Universileri ile yapılan anlaşma gereği koordineli çalışacak. Ülkemiz ve diğer ülkelerde eğitim alan öğrencilerin merkez aracılığıyla Boston’da eğitim ve araştırma yapıp yeni projeler geliştirmelerine, Star-Up’larını global pazara sunma fırsatı sağlanmış olacak.

BAU, girişimci tüm gençlere hitap ediyor

Gelecekle ilgili yeni fikirlerini dünyaya açılmasını isteyen lise ve üniversite öğrencilerini ağırlayacak olan Yenilik ve Girişimcilik Merkezi, ABD’nin eğitimde öncü inovasyon merkezi Cambridge Innovation Center’da bulunuyor. Cambridge Innovation Center, haftalık ortalama 200 civarında networking ve inovasyon etkinlikleriyle dikkat çekiyor.

‘Ülkemiz inovasyonuna katkı sağlayan herkesi ağırlayacağız’

Merkez olarak uluslararası konferanslar, sertifika programlarıyla katılımcıların donanım ve network açısından gelişmesini arzuladıklarını söyleyen BAU Yenilik ve Girişimcilik Merkezi’nin Direktörü Bengisu Önal, “Merkezimiz, ABD’de üretilen Start-Up’lara destek vermek, İstanbul ve üniversitelerarası iletişimin koordine edildiği merkez olarak konumlandırıldı. Amacımız Türkiye ve diğer ülkelerden gelecek, projelerin geliştirilmesi ve patentlenmesi aşamasında girişimcilere destek olmak ve girişimlerinin global pazarlarda yer alması için önemli bir partner görevi üstlendik. Bin 100 Star-Up bulunduran Cambridge Innovation Center’ın içerisinde hem tüm BAU’lulara hem de girişimcilik ve inovasyonla ilgili destek isteyen herkese, hizmet vereceğimiz için heyecanlıyız. Sertifika programları, eğitimler, etkinliklerle Boston’la olan eğitim ve inovasyon ağımızı daha da güçlendireceğimiz merkezimiz aynı zamanda MIT, Harvard, Northeastern gibi üniversitelerle olan anlaşmalarımızı da yürütüyor olacak. Şubat 2020 itibariyle girişimcilik, inovasyon, yapay zeka, nesnelerin interneti konularında uluslararası sertifika programlarımız hem öğrencilerin hem iş insanlarının hizmetinde olacak. Lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, girişimciler, kısacası hedefi gelecek olan herkesin artık Boston’da çalacakları Türk bayrağı ve BAU bayrağı dalgalanan bir kapısı var. Sadece BAU değil Türkiye’deki girişimcilik, inovasyon ekosistemini geliştirmek isteyen herkese kapımız açık” diye konuştu.

Ayrıca, Boston’da yaşayan uluslararası arenada akademik başarısı olan öğretim üyelerinin workshoplarını düzenleyen merkez, ABD’de kariyer yapmak isteyen BAU mezunlarına danışmanlık hizmeti de veriyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.