Dijitalleşmeye odaklanan firmalar kazanıyor

Dijital skor ile KOBİ'ler alanlarındaki rakiplerine fark atıyor

Dünya genelindeki tüm firmalar yapmış oldukları iş ve işlemlerde zamandan tasarruf yapmak, iş gücünü en aza indirgemek ve çağa ayak uydurmak için dijitalleşme sürecini hızlandırıyorlar.

Dijitalleşen dünyanın özellikle de şirketlerin hızına yetişmek adına ülkemiz KOBİ ve şirketleri de dijitalleşmeyi işlerinin odağına almaya başladı.

Rekabet için dijitalleşme şart

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, dijitalleşmeyi dikkate alıp işleyişini ona göre yapan KOBİ ve firmaların ticaretteki rekabet ortamında öne çıkacağını, bu önde oluşta KOBİ’lere kazanç olarak geri dönecektir, diye konuştu.

Açıklamasının devamında Şahin, dijitalleşmeyle KOBİ’ler yapmış olduğu masrafları azalttığı gibi verimlilik açısından da yarar sağlayacak, dedi.

Vodafone ve TOBB çalışma başlattı

Dijital endeks konusunda TOBB ve Vodafone Türkiye’nin ortak çalışma başlattığını söyleyen Şahin, KOBİ’lerin ülke ehemmiyeti için öneminin farkında olduklarını ve teknolojiye ayak uyduran şirketlerin dijitalleşmelerinin ilerleyen yıllarda öne çıkmalarına yardımcı olacağını söyledi. Şahin, yapılan anlaşma gereği ‘dijital skor’ mevzusunda TOBB ile ortaklaşa çalıştıklarını, ülkemizin her iline giderek dijital skor ölçümü yaptıklarını belirtti.

Dijitalleşme dönemi çok önemli

KOBİ’lerin işlerinde dijitalleşmeyi odağa aldıklarında rakiplerine göre bir adım öne çıkaracaklarını söyleyen Şahin, ilerleyen yıllarda dijitalleşmenin etkisiyle her alanda şirketlere yarar sağlayacağını vurguladı. Şahin, amaçlarının, işletmelerin sektörlerinde dijitalleşmeyi kullanarak yenilikleri öğrenmelerine, iş hayatında farklı olmalarına yardımcı olduklarının yanı sıra dijital skorlarının takibini teşvik ettiklerini söyledi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.