Dijitalleşen KOBİ’lere devletten 71,5 milyon TL destek

Dijitalleşen KOBİ’lere devletten 71,5 milyon TL destek

KOBİ’lerin büyük firmalara karşı rekabet gücünü artırmaya çalışması, gelişen teknolojiye ayak uydurması ve yerli – milli üretimi artırmaları amacıyla devletimiz destek vermeye devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, teknolojilerini geliştirmek isteyen küçük ve orta büyüklükteki işletmelere daha çok destek olacaklarını ifade etti.

KOBİGEL’den 71,5 milyon TL destek

Bakan Varank, önümüzdeki dönemde özellikle teknoloji geliştiren KOBİ’lerin nitelik ve nicelik tarafını artırmanım önem arz ettiğini söyledi. Bu amaçla hazırlanan 71,5 milyon TL desteğin geri ödemesiz kısmının 50,5 milyon TL olduğunu ifade eden Varank, bu desteklerin KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında KOBİ’lere verileceğini söyledi.

Bakanlık Mart ayında çağrı yaptı

KOBİGEL program çağrısı geçtiğimiz Mart ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapıldı. Yapılan çağrının konusu ise “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” olarak açıklanırken dijitalleşmek ve yerli teknolojiyi geliştirmek isteyen KOBİ’ler için olduğu ifade edildi.

Amaç dijitalleşmeye katkı sağlamak

KOBİ Gelişim Destek Programı ile varılmak istenen hedef; teknoloji geliştiren KOBİ sayısını artırmak, yerli teknoloji üreten KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerini artırmak olduğu biliniyor. Açık kaynak kodlu yazılımlar planlamada öne alınırken büyük verinin kullanımı, nesnelerin interneti, yapay zeka, siber güvenlik, akıllı sensör ve otonom robot teknolojileri alanlarında da çağrı yapıldığı söylendi.

Sonuçları Bakan Varank açıkladı

KOBİGEL programından destek almayı hak eden KOBİ’lerin değerlendirmesi iki aşamalı şekilde yapıldı. Program kapsamında destekten yararlanacak olan işletmeler Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.