Corning, tedarikçisi olduğu Apple’dan yatırımı kaptı

Corning, Apple'dan yatırım aldı

iPhone, Apple Watch ve iPad gibi Apple ürünlerinin cam kısmında çalışma ve tedarik işlerini üstlenen Corning firması teknolojinin öncüsü Apple’dan 250 milyon dolar yatırım aldı.

Özellikle Apple ürünleri olan iPhone, Apple Watch ve iPad camları üzerinde çalışma sürdüren ve bu konuda tedarik işlerini yerine getiren firma Apple’dan 250 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Apple daha öncede yatırım yapmıştı

Bilindiği üzere ilk olarak Gorilla Glass’ın yapımcısı olarak tanınan Corning, bundan önce Apple firmasından 2017 yılında 200 milyon dolar tutarında yatırıma imza atmıştı. Firma, uzun zamandır Apple firmasının teknolojik ürünlerine cam tedarik ediyor. Şirket yetkilileri aldıkları yeni yatırımla ise hassas cam üzerinde araştırma ve çalışma yapacaklarını aktardı.

Amaç dayanıklı ve kullanışlı cam üretmek

Apple’ın cam tedarikinde anlaştığı Corning, iPhone 11 ve 11 Pro’nun cam yüzeylerinin öncesine göre sert olduğunu her nesil iPhone ve iPad’ler için kullanışlı cam üretmeye devam edeceklerini söylüyor. Bunun yanında Apple kablosuz şarjı sağlamada ürünlerin arka kısmında cam kullanıyor. Bu durum Corning ile ilişkilerin daha sıkı olmasına neden oluyor.

Elektronik ürünlerin camını koruyor

Corning firması geliştirmiş olduğu Gorilla Glass cam sayesinde insanların kullandığı birçok tablet ve akıllı telefonun ekranını korumaya yardımcı oluyor. Geliştirdiği Gorilla Glass kırılma ve çizilmeye karşı dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Kuruluşu 1951 yılına dayanan Amerikalı firmanın ürünleri piyasanın üst segment ürünlerinde daha çok kullanılıyor.

Şirket, yatırım için ‘Gelişmiş Üretim Fonu’nu kurdu

Apple ABD’li şirketlere yatırım desteği için taahhüt etmesinin ardından Corning firması yeni yatırım, tesis ve ürün geliştirmek için Advanced Manufacturing Fund (Gelişmiş Üretim Fonu)’nu kurdu. Apple ilk olarak 1 milyar dolar yatırım yapmayı düşünürken firma aktarılan fonu harcadığını açıkladı. Yatırım için Apple’ın 5 milyar dolar ayırdığı bilinirken fonun 1 milyar dolarlık kısmı çabucak harcandı.

Apple ayrıca TrueDepth kamera üretimi yapan Finsar şirketine 390 milyon, alüminyum üretiminde yardımcı olan Elysis’e 10 milyon dolar yatırım desteği verdi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.