Cenevre Oto Fuarı’nda yeni otomobiller sergilenecek

Dünyada Amerika ve Çin arasındaki ekonomi savaşı ile İngiltere’nin Brexit çıkmazından dolayı tedirgin olan otomotiv sektörü Cenevre’de yeni modellerini sergilemeye hazırlanıyor.

Otomotiv sektörünün önde gelen firmaları 7 Martta kapılarını açacak Cenevre otomobil fuarında yeni modellerini sergilemek için heyecanla bekliyor.

Elektrikli araçlar konuşulacak

Ünlü firmaların yeni modellerini tanıtacağı fuarın en çok konuşulması beklenen otomobillerinin elektrikli araçlar olması düşünülüyor. Bunun sebebi olarak Avrupa Birliği’nin karbondioksit emisyonu ile ilgili yapmış olduğu yeni düzenlemeler gösteriliyor. Otomobil üreticileri çevre dostu modelleri yaparak bu alanda da öne çıkmayı istiyor. Öyle ki otomobil firmaları elektrikle çalışan orta sınıf araçların yanında lüks modellerde de elektrikle çalışan otomobil üretimini artırmaya başladı.

Fuarın gözdesi lüks ve teknolojik araçlar olacak

Cenevre otomobil fuarında her zaman olduğu gibi bu yılda ileri teknoloji ile donatılmış lüks ve spor araçlar öne çıkarak fuarın gözdesi olmak için yarışacaklar. Otomobil donanım ve teknolojik yapısının en üst ve son modellerinin sergilendiği fuara otomobil sevdalılarının akın etmesi bekleniyor.

Dünyadaki belirsizliğe rağmen umutlular

Çin ve ABD arasındaki ticari savaşların ve İngiltere’nin Brexit sorununun yaşamasından dolayı gergin olan dünya piyasasına rağmen sektör temsilcileri fuara umutla bakıyor. Özellikle ABD – Çin arasındaki ticari savaş otomobil sektörünü etkiledi. Özellikle ABD’nin Avrupa ülkelerinden ithal ettiği otomobiller için ek vergi koyma ihtimali yüzünden bunun yanında İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması ile ilgili yaşadığı sorunlar otomobil şirketlerini sıkıntıya sokuyor. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden anlaşmasız bir şekilde ayrılmasını gerçekleştirmesi otomobil şirketleri açısından zor bir döneme girilmesi anlamına geliyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.