Bursalı kadınlar güçlerini birleştirerek kooperatif kurdu

Bursalı kadınlar güçlerini birleştirerek ortaya 6 köyün ekonomisine katkı sağlayan bir kooperatif çıktı. Bursa da 6 köyün birleşerek oluşturdukları Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri kadınlardan oluşuyor.

Bursa’nın Hamamlı, Gündüzlü, Hilmiye, Mesruriye, Bahçekaya ve Sade köylerinin kadınları el emeği ürünleri üretip pazarlamak için kooperatif kurdu. Kooperatif sayesinde kadınlar imalathane, satış büfesi ve köy lokantası açtı. Doğal yöntemlerle hazırladıkları birbirinden lezzetli köy yemekleriyle bütçelerine katkı sağladı.

Oylat Boğazı Kooperatifi, BEBKA’dan destek aldı

Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nurcan Yılmaz, ” İçinde bulunduğumuz lokanta binamızda yöresel ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturuyoruz. Yöresel lezzetlerimiz yanında tereyağ, bal, peyniri, reçeli hem tattırma imkanı sunuyoruz hem de satış imkanı sağlıyoruz.” diye konuştu. Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Bursa – Eskişehir – Bilecik Kalkınma Ajansı BEBKA’da destek aldı. Kooperatif, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yapılan en başarılı proje yarışmasında da 50 proje arasına girdi. 6 köyün kadınları reçelden salçaya tarhanadan hamur işlerine kadar büyük kentlerde aranan doğal tatları müşterilerine ulaştırıyor.

Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadınlar doğal ürün yaparak müşterilerine gönül rahatlığıyla bu ürünleri yeme imkanı sağlıyor. Bunun karşılığında ev ekonomilerine ciddi bir şekilde destek sağlamış oluyorlar.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.