“Bu Gençlikte İş Var” programında finale çok az kaldı

TÜSİAD’ın girişimci gençlere, üniversitelilere girişimcilik ruhunu kazandırmak amacıyla 2011 yılında başladığı “Bu Gençlikte İş Var” programının bu yıl ki finaline sayılı günler kaldı.

Programa başvuru yapanlarda 18 – 30 yaş sınırları arasında olan, ülkemizde veya ülke dışında üniversitelerin lisans, ön lisans ve lisansüstü bölümlerinde okuyan öğrenciler 2 veya 5 kişilik gruplar kurarak başvuru yaptılar.

Elemelerden sonra finaller yapılacak

Program çerçevesinde TÜSİAD üyelerinin engin fikirlerinden yararlanan ekipler çalışmalarını kuluçka merkezlerinde yapma imkanı buldular. Sektörün en iyilerinden fikir alışverişinde bulundukları gibi girişimcilik ile ilgili donanımlarını artırma fırsatını iyi değerlendirdiler.

Sponsorlar gün geçtikçe artıyor

Ana sponsoru BASF Türk’ün yanı sıra ING Bank, Bahçeşehir Üniversitesi ve Mazars Denge sponsor olarak öne çıkıyor. Finalistlerin 8 Nisan – 16 Nisan 2019 tarihleri arasında belirleneceği “Bu Gençlikte İş Var” programındaki ekipler TÜSİAD Girişimci kulübünün üyesi oldukları gibi TÜSİAD ağıyla etkileşimde olma şansını yakalayacaklar.

Ödül töreni 26 Nisan da yapılacak

Finale kalan ekipler 24 -25 Nisan 2019 tarihlerinde ödül töreni hazırlık kampında final öncesi bütün hazırlıklarını ve etkinliklerinin tamamlanması ile ilgili çalışmaları gözden geçirecekler. 26 Nisan 2019 tarihinde yapılacak ödül töreni programında ilk üç sırayı alan ekipler belirlenecek. Finalde ilk üç sırayı alan ekiplere şu ödüller verilecek;

1. 75 bin TL para ödülü
2. 50 bin TL para ödülü
3. 25 bin TL para ödülü

Bunun dışında finale kalan 5 ekibe kuluçka merkezlerine doğrudan girme hakkı verilirken ekipler arasından 1 tanesi de TÜSİAD yönetimiyle beraber Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanacak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.