‘Bu Gençlikte İŞ Var’ İzmir finali bugün yapılacak

TÜSİAD’ın başlatmış olduğu genç girişimlerin önünü açan girişimcilik programı, bugün Ege Bölgesi finalini İzmir’de yapmayı planlıyor.

2019 ile birlikte ülke genelindeki gençlerin ilgi odağı olan program en çok Ege yöresinden başvuru topladı. Bu amaçla yöreye özgü bir model kurgulanarak genç girişimciler desteklenmiş oluyor.

Finalin ev sahibi, EGİAD

EGİAD’ın 7 Mayısta ev sahipliği yapacağı final, içinde bulunduğumuz yıl itibariyle girişimcilik programına dönüşmüş oldu. Etkinliğe TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı İrem Oral Kayacık, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslan, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya Ösen ve girişimlerini sergileyecek yarışmacılar iştirak edecek.

Amaç, gençlere girişimciliği aşılamak

TÜSİAD’ın 2011’den beri başlattığı etkinlik, üniversite gençliğine girişimcilikte olgunlaşmayı ve farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor. 2019’la birlikte program halini alırken başvuru sayısı en fazla Ege Bölgesi’nde yapıldı. Bu amaçla 21-22 Şubat’ta EGİAD ve BASİFED öncülüğünde Yaşar Üniversitesi’nin ev sahibi olduğu iki günlük kamp yapılmıştı.

Girişimcilik kampında ülke genelinde 150 iş fikrinden Ege’de bulunan üniversitelerden 38 genç girişimci bulundu. Kampta 20’den fazla iş insanından faydalanan gençler, işle ilgili kazanım, yatırım ve destek süreçleri, müşteri kazanma yolları gibi çoğu konuda eğitim alma fırsatını yakaladı.

Başarılı takımlar iş insanlarıyla kampta buluşacak

Yöreye özgü yapılan model EGİAD ve BASİFED ortaklığıyla uygulamaya konuldu. Ege’de genç girişimciler için kamp yapılması, katılımcı takımların ilginç düşüncelerini iş adamlarına sunup başarılı olanların 2 aylık sürede iş adamlarıyla girişimleri ile ilgili bilgi alışverişi yapmaları planlandı. Bölgedeki melek yatırımcılar, ilgili dernekler ve girişimcilik merkezleri gençlerin yeni fikirlerini bu kamplarda masaya yatıracaklar.

Ege finali, 7 Mayıs’ta

Genç girişimciler, 21-22 Şubat kampından sonra 2 Martta iş modeliyle alakalı sunum fikirlerini geliştirmeye yönelik etkinliğin ardından 7 Mayıs Salı günü takımların final sunumlarıyla ödüller sahiplerini bulacak. Yaklaşık 2 aylık zaman diliminde kendilerine yardımcı olan iş insanlarının geliştirmiş oldukları fikirlerini bir dosya halinde finalde jüriye takdim edecekler. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege jürisinin vermiş olduğu kararlar sonucu dereceye giren takımlar ödüllerini alacaklar.

7 Mayıstaki finalde ilk üçe giren takımlar ödülleri ise;

• 1. Takım, EGİAD Melekleri Yatırımcılarıyla Buluşma, Kuluçka Merkezi Desteği, EGİAD Melekleri’nden 6 ay mentorluk kursu alacaklar

• 2. Takım EGİAD Melekleri Yatırımcılarıyla Buluşma, Kuluçka Merkezi Desteği alacaklar.

• 3. Takım EGİAD Melekleri Yatırımcılarıyla Buluşma yapacaklar.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.