Beymen, % 97 hissesini Katarlı ortağı Mayhoola’ya devretti

Boyner Holding’in patronu olan Cem Boyner, Beymen ve Ay Marka Mağazacılığın % 97’lik hissesini Katarlı Mayhoola firmasına devri ile ilgili görüşmeler yapıldığını duyurdu.

Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre Boyner Holding CEO’su Cem Boyner’in tüm personel ile yaptığı toplantıda şirketin daha önceden % 54’lük kısmına ortak olan Katarlı Mayhoola’nın hisse olarak % 97’lik kısmını aldığını bizzat kendisi duyurdu.

Altınyıldız ve Büyük Mağazacılık alındı

Cem Boyner’in açıklamaları Beymen ve Ay Marka Mağazacılık devri ile ilgili değildi. Katarlı Mayhoola şirketi ile yapılan anlaşma gereği Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil ise Boyner Holding bünyesine katılmış oldu. Beymen ve Ay Mağazacılığın devri ile bilgi kamuoyuna duyurulunca şirket hisseleri borsanın açılışında % 4,5 artışla başladı. Katarlı firma, % 97’lik hisseyi devrini almakla kalmayıp Ay Marka içerisindeki NetWork, Que, Divarese ve George Hogg markaları da el değiştirmiş oldu.

Ekonomideki belirsizlik etkili oldu

Katar kökenli Mayhoola firması bünyesinde dünyada öne çıkan Valentino, Balmain, Pal Zileri markalarının yanı sıra Türkiye’nin öncü şirketi Beymen ve Network’ü de himayesine almış oldu. Ekonomi çevreleri, bu satışın nedenini ise ülkemiz ekonomisinin içinde bulunduğu dar boğazın etkileri olarak niteliyorlar.

Boyner Holding CEO’su Cem Boyner’in açıklamasında dikkat çekici nokta, “böylesi zor bir dönemde” tabirini kullanması oldu. Boyner, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Farklı segment ve beğenilere hitap eden şirketlerimiz içerisinden üst ve lüks segmente ait Beymen ve AY Marka Mağazacılığı bu alanda global bir deneyim ve iddiaya sahip olan Mayhoola’ya devredeceğiz. Türkiye perakende tarihinin en büyük yatırımlarından birini Türkiye’ye, Boyner Grup’a ve markalarımıza güvenerek yapan iş ortağımız Mayhoola’ya teşekkür ediyoruz. Yıllardır büyük emek, gayret ve yatırımla var ettiğimiz Beymen ve AY Marka’nın böylesi zor bir dönemde hak ettikleri değeri bulması bizim için gurur verici bir gelişme. Her ikisinin de önümüzdeki yıllarda daha da iyi noktalara geleceğine ve Türkiye sınırlarını aşan başarı hikayelerini daha da ileriye taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. Bu süreçle birlikte e-ticaret, lojistik, yapay zeka ve big data başta olmak üzere ‘perakende 4.0’ teknolojilerine yatırım yapma imkanlarımızı artırarak Boyner Grup şirketlerini yüksek oranda büyütecek yeni fırsatlara odaklanacağız.”

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.