Bakan Dönmez, “2019’da 1,1 milyar lira doğal gaz yatırımı düşünüyoruz”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, içinde bulundukları takvim yılında 1 milyon yeni doğal gaz abonesi yapılmasını hedeflediklerini söyledi.

Dönmez, Gazbir – Gazmer’in gerçekleştirdiği hummalı çalışmalar sonucunda doğal gaz abonesinin 15 milyonu geçerek ülkemizde 65 milyona yakın abonenin doğal gazı kullandığını söyledi.

Hedef, 1 milyon yeni abone

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği’nin Ramazan ayı nedeniyle sektör temsilcilerini bir araya getiren iftar programında konuşma yapan Bakan Dönmez, sene içinde 1,1 milyarlık doğal gaz şebeke yatırımı yapılacağını kamuoyuna duyurdu. Şebeke yatırımının yanı sıra 1 milyon yeni abonenin doğal gaz nimetlerinden yararlanmaları için çalışacaklarını ifade etti.

Milletimize doğal gaz rahatlığını yaşatmalıyız

Doğal gazın vatandaşların yaşayışlarına rahatlık kattığını belirten Dönmez, “Doğal gaz arama ve üretimi kadar önemli olan diğer bir hedefimiz ise doğal gaz konforunu istisnasız milletimizin tamamına bu hizmeti götürmektir. Bu hedefimiz kapsamında geçen yıl 81 ilimizin tamamına doğal gazı ulaştırdık.” diye konuştu.

Gazbir – Gazmer olarak enerji piyasasında güzel işler gerçekleştirdiği, iş gücü ve ürünlerdeki çeşitliliğin artırıldığını söyleyen Dönmez, “Bu alanda yapılan Ar-Ge çalışmaları da hem doğal gaz piyasasının yetkinliğinin artması hem de vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesinin daha da iyileştirilmesi açısından güzel bir örnek teşkil ediyor.” sözlerini aktardı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.