Bakan Albayrak’tan esnaf ve KOBİ’lere güzel haber

DuyurularEkonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonla ilgili yıl sonu hedeflerin tuttuğunu açıkladı.

Albayrak, 2019 yılının daha iyi geçeceğini söyleyerek önümüzdeki 10 gün içinde esnaf ve KOBİ’ler için yeni bir paketin hazırlandığını sözlerine ekledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ülke ve dünyada ekonomisi ile ilgili gelişmeleri TRT Haber’e yaptığı konuşmasında açıklığa kavuşturdu.

Devlet olarak enflasyonla mücadelede verilen desteğin 3 ay daha devam edeceğine değinen Albayrak, dolardaki dalgalanmanın sebebinin Asya piyasalarındaki olumsuz durumdan kaynaklandığını söyledi.

Köprü cezalarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini işlemler tamamlandıktan sonra ceza iadeleriyle ilgili ödemelerin yapılacağını, cari açığın söylenenin aksine 30 milyar dolar değilde 20 milyar dolar civarında kapatılacağını dile getirdi.

KOBİ’lere müjde!

2019 yılından iyi sonuçlar alınacağına değinen Albayrak, esnaf ve KOBİ’lere yönelik bir paketin 10 gün içinde açıklanacağı müjdesini verdi. 2018 yılı bütçesindeki hedeflerin tutma nedeninin seçim ekonomisi uygulanmamasıdır, dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak piyasalar ile ilgili şunları söyledi: “İki ayağımız iki pedalda, öyle bir şekilde gideceğiz ki kimse arabanın durdurulmasını beklemesin.Merkez Bankası kendi çerçevesinde gereken adımları atıyor, atacaktır, biz bu konuda taraf değiliz. Ekonominin çarklarının durmasına izin vermeyeceğiz, kimse frenin köklenip arabanın durdurulmasını beklemesin” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , ,

You May Also Like

TEB ve TİM’den ihracatçılar için işbirliği
Yerli ve milli üretim meyvelerini vermeye başladı

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular