B2CDirect Lojistik ile KOBİ’ler dünyaya açılacak

B2CDirect, Türk ürünlerini dünyaya taşıyor

Dünyaya açılmak isteyen KOBİ’lere e-ticaret yoluyla alınan ürünleri müşterilere taşımak için kurulan B2CDirect Lojistik firması 900 bin Türk KOBİ’yi dünyaya açmayı hedefliyor.

Bugüne kadar Çinli ve Türk birçok firmanın ürünlerini dünyanın her tarafına ulaştıran B2CDirect CEO’su İbili, “Amaç 900 bin Türk şirketi dünyaya açmak” diye konuştu.

B2CDirect’i, dev yatırımcılar almak istiyor

Ülkemiz küçük işletmelerinin ürünlerini dünyaya satmak ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak amacıyla Yusuf İbili ve Sermet Çetin’in zor şartlarda kurdukları B2CDirect Lojistik firması bugün dünya geneline taşıma yapıyor. Arkadaşlarının maddi destekleriyle kurulan firma şimdilerde güçlü yatırımcılar tarafından satın alınmak istenir hale geldi. B2CDirect Lojistik sayesinde KOBİ’lerimiz Polonya’ya porselen, Almanya’ya otomobil parçası satar oldu.

200 civarında ülkeye ihracat yaptık

Ülkemizde e-ticaretle uğraşan KOBİ’lerin ürünlerini lojistik firmaları sayesinde ulaştırdıklarını ifade eden İbili, “Bugün Türk KOBİ’leri dünyaya açarken, 15 milyon Euro’luk iş hacmine ulaştık. Dünyada kişilere ait küçük ülkeler de dahil olmak üzere 200 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Hedefimiz 800 KOBİ’mizin ürünlerini dünyaya satarak büyük bir katma değer sağlamak” diye ekledi.

Gönderim sayımız 350 bini geçti

B2CDirect CEO’su İbili bugüne kadar 350 binden fazla gönderim yaptıklarını söyledi. İbili, “B2CDirect’i e-ihracat sektöründe lojistik, işletmelerin pazar yerlerinde listelenmesi ve global ödeme sistemlerinde A’dan Z’ye tüm çözümleri sunmak için kuruldu. 2016 yılında, İstanbul merkezli olarak operasyonlara başladık ve kısa süre içerisinde Türkiye’de onlarca online tedarikçi ve teknoloji sağlayıcıları için tek ve lider e-ihracat çözüm ortağı olduk. Bugün, 230’dan fazla ülkeye tüm e-ihracat süreçleri için anahtar teslim çözümler sunuyoruz. Türk firmalarının yurtdışına açılmasına destek olmak, bunu yaparken de Türkiye ekonomisinde ihracat noktasında katkı sağlayacak ticari ilişkiler geliştirilmesini sağlamak yatıyor. B2CDirect olarak 2019’un ilk 6 ayında 6,5 milyon Euro’ya yakın e-ihracat gerçekleştirdik. 6 ay içindeki verilere bakıldığında hacmin gelişmesinin hızlı olduğu ve her geçen ay artan bir ivme ile büyüdüğünü görüyoruz. Bu dönemde 350 binden fazla gönderim yaptık.” dedi.

Online satış kanalı da açıldı

Ülkemiz ürünlerini dünyaya pazarlamak, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için online satış kanalı açtıklarını aktaran İbili sözlerine devam etti. “Diyelim ki bir tedarikçi ya da üreticisiniz, Türkiye’de kaliteli ürünleriniz var ve siz bunu yurtdışı pazarlarında nasıl satacağınızı ya da nasıl iyi bir hacim yakalayacağınızı bilmiyorsunuz. Kendi online satış kanalınız yok, reklam ya da ekip yatırımı yapamıyorsunuz. İşte biz tam bu noktada devreye girerek KOBİ’lerin bu maliyetlerden kurtararak onların yurtdışındaki müşterilere ulaşmasını sağlıyoruz. Polonya’nın önde gelen e-ticaret şirketi Ceneo ile anlaştık. Her ölçekten işletmenin ürünlerini Polonya pazarına sunarak onları milyonlarca Avrupalı müşteriyle buluşturuyoruz. Şu anda Türkler ürünlerini Polonya’ya satıyor diyebiliriz.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.