ASELSAN, üniversite ve KOBİ’lerle iş birliğine gitti

Savunma Sanayi öncü kuruluşu olan ASELSAN yapmış olduğu yeni teknolojileri ve bu teknolojiler ile ilgili malzeme temini için KOBİ’ler ve üniversitelerle anlaşmaya vardı.

Üniversiteler, Sanayici KOBİ’ler ve Aselsan arasında yapılan protokolde konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, yeni teknolojiler ve malzeme teminini çözdüklerini söyledi.

Savunma Sanayinde lider kuruluş

ASELSAN Özkaynaklı Ar-Ge Projeleri Üniversite-Sanayi İşbirliği Töreni’nde konuşan Haluk Görgün, yapmış olduğu projelerle savunma sanayinin ihracatını çok hızlı artırdıklarını söyledi. ASELSAN olarak ülkemiz savunması için yerli ve milli üretim ile yeni savunma teknolojileri yapıldığını vurgulayan Görgün, yapılan teknolojik malzemeleri dünyanın 64 ülkesine ihraç ettiklerini ve böylece ülke ekonomisine 1 milyar liranın üzerinde katkı sağladıklarını ifade etti.

Ar-Ge çalışmaları dikkat çekiyor

ASELSAN bünyesinde çalışan 4 bin Ar-Ge personelinin yaptığı projeler sayesinde 450’den fazla patent, teknolojik tasarım, marka ve model sayesinde kendisini kanıtladığını aktardı. Ülkeler arası rekabete karşı koymalarındaki en önemli nedenin yapılan Ar-Ge alışmaları ile olduğunu aktaran Görgün, kamu, üniversiteler ve KOBİ’lerin yapmış olduğu yatırımlarla ekonomiye katkı sağlıyor, dedi.

Görgün, devletimizin yapılan Ar-Ge çalışmalarına teşvikler ve hibeler verdiğini, işletmelerin teşvik ve hibelerden faydalanmak için Ar-Ge çalışmalarına ayrılan kaynağın büyüdüğünü söyledi. Malzeme tedariği için dışarıya bağlılığın minimize olması için geçen yıl KOBİ’lerle ortaklaşa yapılan işlerden 2 bin 940 işletmeye 4,7 milyar TL ödendiğini ifade etti.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.