Ar-Ge Nedir? Girişimciliğe nasıl bir etkisi vardır?

Kısa adı Ar-Ge olarak ifade edilen kavramın açılımı araştırma ve geliştirme anlamına gelmektedir. Her alanda yeni bir buluş gerçekleştirmek için yapılan araştırma faaliyetlerinin tümüne biz Ar-Ge yani araştırma ve geliştirme diyebiliriz.

Tıp, Kimya, Fizik, Sanayi ve diğer tüm alanlarda daha keşfedilmemiş insanlık yararına olan bir yeniliği, buluşu elde etmek için öncelikle araştırma yapmamız gerekmektedir. Elde ettiğimiz yeni buluş, fikir yada ürünü bulduktan sonra geliştirmek, ürünle ilgili yenileme çalışmaları yapmalıyız.

Ar-Ge çalışmalarını herkes yapabilir mi?

Ar-Ge çalışmalarını isteyen herkes yapamaz. Ar-Ge çalışmalarını yapmak uzmanlık isteyen bir durumdur. Ar-Ge çalışmaları yapacak kişiler alanında uzman, bu çalışmalarla ilgili eğitim aşamalarını başarıyla bitirmiş mühendisler veya bilim insanlarıdır. Mühendisler ve bilim insanları araştırma yapacağı konu, alan veya işin eğitimini aldığı için gönül rahatlığıyla yapılacak tespitleri dikkate alırsınız.

Ar-Ge’nin girişimciliğe nasıl bir etkisi vardır?

Girişimcilik ve Ar-Ge aslında birbiriyle bağlantılı olan iki kavramdır. Girişimcilikte temel olan yapılacak iş, faaliyet veya etkinliğe başlamadan önce araştırma yapmak gerekir. Girişimci kişiler araştırma yapılacak konu, alan veya iş için alanında uzman mühendisler ve bilim insanlarını görevlendirmelidir. Mühendis ve bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucundan elde edilen veriyi girişimci ruhlar geliştirmek için çalışmalar yapar.

Araştırma – Geliştirme yapmadaki amaç nedir?

İnsanlık yararına yeni ürünler bulmak, aynı sektördeki rakiplerimize üstünlük sağlamak ve en önemlisi de bulunduğumuz sektörde etkili olacak üretim yöntemlerini geliştirmektir.

Araştırma ve Geliştirme işlemleri yapılırken;

•   Sistemli bir şekilde hareket edilmeli,
•   Yaratıcılık ön planda olmalı,
•   Yeni uygulamalar mutlaka tasarlanmalıdır.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.