Ankara’daki Güvenlik Fuarı’na ilgi yoğun

Taşınabilir portatif yangın tüpünden, biyometrik geçiş kontrol sistemi ve uzun menzilli led aydınlatmalar gibi birçok güvenlik amaçlı ürünün sergilenmesine fırsat veren Ankara Güvenlik Fuarı meraklılarına tanıtıldı.

Yerli imkanlar kullanılarak üretilen teknolojik ürün ve malzemeler Ankara’da üçüncüsü düzenlenen Güvenlik Fuarında halkımız ile sektör temsilcilerinin beğenisini kazandı.

Yerli ve milli teknolojik ürünler sergilendi

Yeni nesil portatif yangın tüpleri, dünyanın en gelişmiş biyometrik geçiş kontrol sistemi, ülke sınırında görevli askerlere yardımcı olacak uzun menzilli led aydınlatma gibi birçok teknolojik ürün yerli olanak kullanılarak üretildi. Güvenlik fuarı yerli teknolojik ürünlerin tanıtılmasında büyük rol oynadı.

Kendisi küçük ama marifeti büyük olan yangın söndürücüler dikkat çekti

Küçük ama çok etkili yangın tüpü

Güvenlik fuarının dikkat çeken teknolojik ürünlerinden birisi portatif yangın tüpüydü. Eskiden kullanılan büyük yangın tüplerinin yerini 15 yıla kadar bakım ve dolum ihtiyacı duymayan yeni nesil portatif yangın söndürme cihazları alıyor. Yangın tüpleri % 100 yerli üretim olmasının yanında doğa ve çevreye zarar vermeyen özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.
Firma yöneticisi olan Murat Boran söndürme cihazları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Her şeyi çok küçük ama yapmış olduğu işler ve söndürme kapasiteleri çok yüksek cihazlar, tamamen yüzde yüz yerli üretim söndürme cihazları doğaya zararı yok.” dedi.

Biyometrik Kontrol Sistemi’ne ilgi yoğundu

Fuarın katılımcılar tarafından dikkat çektiği diğer ürün ise ‘Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemi’ oldu. Sistemin yazılımı ve donanımının tamamı yerli ve milli olduğu gibi dünyanın en gelişmiş kontrol sistemi olarak öne çıkıyor. Yüksek derecede güvenliği ile dünyanın güvenlikte öncü şirketi de yerli üretilen bu sistemi kullanıyor.

Firma yetkilisi Engin Can, “isim veremiyorum, bu konu hakkında çok gizli ama dünyada çok özel yerlerde artık biz varız. Dünyanın güvenlik sağlayıcısıyız.” şeklinde konuştu. Sistem yüz tanıması yaparken duyguları bile algılayabiliyor.

Sınır güvenliğine yardımcı led aydınlatma

Yerli üretim led aydınlatmalar fuarın öne çıkan bir üründü. Uzun menziliyle Mehmetçiğe yardım hususunda destek veriyor. Firma Yöneticisi Hüseyin Tığtepe led aydınlatma ile ilgili ise; “Askeriyeye ait Kobra araçların üstünde aydınlatma yapıyor. Sınır hattından ülkemize doğru yasa dışı göçmen geçişlerini engellemek amacıyla kullanılıyor.” açıklamasında bulundu.
Güvenlik sektörüyle ilgili ticaret yapanlar ve güvenlik ile ilgili yerli üretilen ürünleri yakından görmek isteyenler için Ankara Güvenlik Fuarı bugün sona erecek.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.