Amerikalı Realtime Robotics, Mitsubishi Electric’ten yatırım aldı

Teknoloji

Hareket planlama ile ilgili farklı çözümler bulan, Amerika’da teknoloji startup’ı olarak faaliyet gösteren Realtime Robotics, şirket hisselerinin bir kısmını Mitsubishi Electric’e devretti.

Mitsubishi Electric, Amerika Birleşik Devletleri’nde özellikle hareket planlama çözümlerinde kendinden söz ettiren Realtime Robotics’le anlaşmaya vararak hisselerini alıp, ortak oldu.

2020’de yeni endüstriyel robot sistemleri tanıtılacak

Endüstriyel robot sistemleri üzerinde çalışmalar yapan Mitsubishi Electric, yapılan anlaşmayla startup firmasının yapmış olduğu teknolojiyle endüstriyel robot sistemlerinin geliştirilmesini sağlayacak. Mitsubishi Electric’in sağladığı maddi kaynakla güvenlik ve performans noktasında gelişip endüstriyel robot sistemlerinin seviyesini artırmak amaçlanıyor. Realtime Robotics’in uygulamış olduğu hareket planlama teknolojileri ile 2020 yılında yeni endüstriyel robotlar ve sistemlerinin tanıtımı yapılacak.

Realtime Robotics, robotların yolunu hesaplayacak

Mitsubishi Electric’in ortak olduğu Realtime Robotics, robotların önüne çıkan engellere temas etmeden varacağı noktaya ulaşması için hesaplamalar yaparak hareket planlama teknolojileri geliştirip satıyor. Realtime Robotics, yapmış olduğu inceleme ve araştırmaları gerçek zamanlı olarak yapıyor.

Mitsubishi Electric, Realtime Robotics’in yatırımını alarak şunları hedefliyor;

– Mitsubishi Electric’in teknolojik ürünü olan Maisart yapay zeka teknolojisi ve vizyon sensörü sayesinde aynı hizada sıralanmayan parçaların rastgele toplanması,

– Maisart yapay zeka teknolojisi ve güç sensörleri sayesinde oluşan hassas güç kontrolü ile yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli parça yerleştirme özelliği,

– Realtime Robotics teknolojisi için otomatik olarak 3D modeller oluşturmak ve engellerden kaçınmak için çalışma ortamlarının sensör verileri yardımıyla algılanması için uğraş vereceği açıklandı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , ,

You May Also Like

E-ticarette ücretsiz kargo sunan firmalar çok kazanıyor
Solucan Gübresi Desteği nedir? KOSGEB’ten nasıl ve hangi şartlarda alınır?

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular