AB, 400 Bin Avro Hibeyi “SivilAnt” projesine verdi

Avrupa Birliği, Antalya’da faaliyet gösteren 17 değişik kuruluşun bir araya gelerek hazırlamış oldukları “SivilAnt” projesiyle 400 bin avro hibe desteğini hak ettiler.

Antalya il merkezinde yapılan toplantıda katılımcılara “SivilAnt” projesi ve içeriği hakkında paylaşımda bulunuldu.

500’e yakın başvuru alındı

Toplantıda konuşma yapan Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, proje kapsamında 500 civarında başvuru alındığını ifade etti. Genel Müdür Bülent Özcan, 500 bin avronun üzerindeki projeleri desteklemek istediklerini söyledi.

Özcan konuşmasının devamında, “Program kapsamında 10 proje seçildi. Bu projelerden 9’u ağırlıklı olarak sivil toplum örgütlerinin birlikte çalışmasını destekleyen ya da kamu sivil toplum iş birliğini hedefleyen, çoğunluğu Ankara ve İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği projelerdi. Kent ağı olarak tek kabul gören proje Antalya’dan geldi.” dedi.

AB yardımlarından Antalya’ya kaynak aktarıldı

AB mali destekleri ile ilgili çalışma yapan iller arasında en gayretlisinin Antalya olduğu bildirildi. Antalya’nın bini aşkın proje başvurusundan AB’nin yaptığı mali desteğin 60 milyon avroya ulaştığı söylendi.
Bülent Özcan, “Oluşturulacak kent ağıyla daha fazla sivil toplum örgütü ve kuruluşun bu yapının içerisinde kaynaklardan çok yaralanması desteklenecek. Kamu çalışmalarında sivil toplum kuruluşları sesini daha çok duyuracak. Antalya’daki sivil sesin kamu karar alma süreçlerinde daha fazla yer bulmasını sağlayacak.” dedi.

Kabul edilen 10 proje arasında “SivilAnt”’ta yer aldı

“SivilAnt” projesi, 17 değişik sivil toplum kuruluşu ile Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği önderliğinde bir araya geldi. Proje başvurusu, AB’nin Sivil Toplum Destek Programının alt birimi olan “Kamu ve STK’lar Arasındaki İş Birliğinin Güçlendirilmesi İçin Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında kabul edilen 10 projeden biri oldu.
Antalya ve Batı Akdeniz bölgesinin sorunlarına çözmek için sivil toplum kuruluşları, akademik camia, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörü birleştiren “SivilAnt” projesinin 2 yıl süresi olduğu bildirildi. Projeyle kurum ve kuruluşların diyalog ve iş birliği içinde çalışmaları amaçlanıyor.

KAYNAK : Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.